Nowości
O Hodowi
Nasze Psy
Szczenieta
Galeria
Filmy
Kontakt
top-19 wyżeł niemiecki krótko włosy wyżeł niemiecki długo włosy springer spaniel angielski wyżeł weimarski
NOWOŚCI 2020

    
24.12. 2020

Boże Narodzenie 

Świąt wypełnionych radością i miłością,

niosących spokój i odpoczynek,

Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,

pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia

     
10.12. 2020

Moje psy myśliwskie...

W tym pandemicznym roku, gdy wszystko staje na głowie , rzadko mamy okazję jeździć na polowania . Większośc zbiorowych polowań zostało odwołanych a indywidualne nie zawsze się udają . Aby zaspokoić potrzeby moich czworonożnych przyjaciół spragnionych udziału w polowaniu orgnizuję dla nich  treningi : włóczki, aporty dummy i koziołka, poszukiwanie zwierzyny, treningi w polu , treningi posłuszeństwa itp. Dzięki temu psy się nie nudzą i zachowują sprawnośc kondycyjną oraz aktywnośc psychiczną . 

     
13.11. 2020

Nowy tytuł KORY ..

KORA Zasadkowe Bory ( 13.05.2019 ) do swoich osiągnięć użytkowych - PP I , ZV I , PZ I ,  dołącza tytuł wystawowy  Młodzieżowego Championa Polski .    
25.10. 2020

Warsztaty dla psów myśliwskich

W dniach 23-25 października , na terenie Gospodarstwa Zasadki odbyły się warsztaty dla psów myśliwskich rozpoczynających przygodę z łowiectwem.Warsztaty miały charakter kameralny i odbywały się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Nie było łatwo ale daliśmy radę !! Ćwiczyły dwa wyżły niemieckie krótkowłose, dwa wyżły węgierskie oraz wyżełek weimarski. Trzy dni ćwiczeń minęły bardzo szybko. Pieski wyjechały zmęczone pracą ale spokojne i szczęśliwe. A ich Przewodnicy z bagażem wiedzy, nowych obserwacji, przemyśleń i doświadczeń. Życzę dużo sukcesów w dalszej pracy z podopiecznymi .    
10.10. 2020

Podzimní zkoušky ohařů .......

Podzimní zkoušky ohařů ( próby na polu i w wodzie ) , to konkurs dla wyżłów organizowany u naszych południowych sąsiadów, mający na celu sprawdzenie umiejętnosci myśliwskich psów. Oceniane jest wystawianie zwierzyny, wykorzystanie wiatru, aport z lądu i wody oraz włóczka bażanta i królika . W takim konkursie , który odbył się 10.10.20 w Zlonin (Czechy ) brała udział KORA . Spisała się bardzo dobrze . Uzyskała dyplom I stopnia 274/300.   

Jestem dumna z mojej młodej 16 m. suni .     
04.10. 2020

KORA Młodzieżowym Champonem Polski

W sobtę 26.09 nasza wyżlica długowłosa KORA Zasadkowe Bory brała udział w Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych PRESTIGE ( CACIB) w Lesznie. Wystawa odbyła się w strugach deszczu. Psy nie miały szansy zaprezentować w pełni swoich walorów. Ich pięknie wykonane fryzury zostały zniszczone a po ringu biegaliśmy przeskakując kałuże . Ale najważniejsze,ze KORA się dobrze zaprezentowała, jak przystało na wyżła deszcz jej nie przeszkadzał. Otrzymała ocenę doskonałą ,lok I ,Junior Winner, Best Junior , BOB . 

Na kolejnej wystawie tym razem Krajowej Wystawie Psów Myśliwskich -Twardy Dół -03.10.20 suczka uotrzymała:  Junior Winner, Best Junior , BOB  i fajnego szampana

Ukoñczyła w ten sposób starania o tytuł  Młodzieżowego Championa Polski ( JChPl )

 

     
20.09. 2020

Ach ta woda ..

ELLIS i GOLDY uwielbiają wodne igraszki. Przy pięknej pogodzie trudno je ze stawów wywołać . Udają, że nic nie słyszą albo że przywołania nie rozumieją . Słodkie łobuzice ..     
19.09. 2020

Test Hodowlany Wyżłów ...

KORA Zasadkowe Bory na Testach  Hodowlanych dla Wyżłów i Małych Ras -Malenin KŁ Szarak Tczew (19.09.20) otrzymała max ilość punktów 100 /100 , lok. II /14.  Jestem dumna z mojej dziewczyny !!    
22.08. 2020

 ZV -pierwszy konkurs KORY...

22.08.2020 moja trzpiotka  KORA  brała udział w pierwszych w swoim życiu zawodach. Był to konkurs w Czechach  ZV ( zkousky vloh ) w OMS Prachatice. Młoda spisała się bardzo dobrze -otrzymała  Dyplom 1 st,  4/13 ;  4 punkty za pracę nosem . 

Cieszę się i jestem z niej dumna !!

     
16.08. 2020

KORA na wystawie ...

Krajowa Wystawa Psów Rasowych -Golub Dobrzyń 16.08.2020 -byłyśmy i walczyłyśmy !!

Dla KORY była to druga wystawa w życiu i pierwsza w klasie młodzieży. Upał przeogromny i rygor sanitarny. Psom i ludziom było ciężko. Korka jest bardzo wrażliwa na gorącą temperaturęi trudno jej było znosić skwar lejący się z nieba. Na ringu oceniał sędzia Leszek Siejkowski.

Kora otrzymała ocenę doskonałą ,Najlepszy Junior w Rasie, BOB. Jestem z występu młodej zadowolona.    
12.07. 2020

Narodziny szczeniaczków Goldy .

12 lipca w naszej hodowli " Zasadkowe Bory " przyszło na świat osiem szczeniąt rasy springer spaniel angielski ( pięć suczek i trzy pieski ) . Szczęśliwą mamą została nasza " Goldusia " PIECE OF GOLD Venandi Peritus a ojcem " Winner " Sieger's Walk On The Wild Side . Szczeniaczki i matka są zdrowe . W dniu urodzin ważyły - najmnieszy 350g , największy 450g. Maść maluszków jest wątrobiano-biała. Wszystkie pieski i trzy suczki są zarezerwowane. Dostępne są dwie sunie . Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu : 602 791 415    
29.06. 2020

Warsztaty dla psów myśliwskich ..

W weekend 26-28 czerwca odbyły się u nas warsztaty dla początkujących psów myśliwskich pod nazwą " ABC szkolenia psów myśliwskich" . Miały charakter kameralny i były zorganizowane dla 5 zespołów ( człowiek + pies ).  To już kolejne warsztaty tego typu w których uczyliśmy przewodników podstaw dobrego treningu psów myśliwskich. Ćwiczyły dwa musterlandery, wyżeł niemiecki długowłosy, wyżeł weimarski długowłosy i springer spaniel angielski. Przewodnikom nie brakowało zaangażowania i motywacji do pracy dlatego miałam możliwość i przyjemność obserwowania jak duży postęp te młode pieski zrobiły od początku warsztatów do ich końca. Wierzę, że przewodnikom nie zabraknie chęci do kontynuacji pracy , bo mają bardzo mądre , pracowite psy.      
09.06. 2020

Spodziewamy się szczeniaczków !!!

Z wielką radością informuję , że moja springerka Goldusia (PIECE OF GOLD Venandi Peritus ) spodziewa się maluszków . Dzisiaj byliśmy na USG - ciąża mnoga została potwierdzona. Będzie to jej drugi miot. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to Goldy zostanie szczęśliwą mamą. A szczęśliwym ojcem będzie piękny Winner ( Sieger's Walk On The Wild Side ).    
03.05. 2020

Treningowa Majówka..

Podczas majowego weekendu ćwiczyłam z KORĄ aporty z wody. Młoda chętnie wskakiwała do wody przynosząc dummy . Musiałam uważać aby oddawała mi je do ręki bez wcześniejszego otrzepywania. Radziła sobie nieźle. Na koniec treningu otrzymała możliwość aportu z wody martwej kaczki. To Korce podobało się najbardziej .    
22.04. 2020

Hej bystra woda...

Pogoda jest coraz ładniejsza więc dużo czasu moje psy spędzają na spacerach. Ulubionym zajęciem springerów, w ładne słoneczne dni są kąpiele i zabawy w wodzie .     
20.03. 2020

My się nie nudzimy ....

Springer spaniele kochają pracę . Aby zaspokoić ich oczekiwania trzeba wymyślać im przeróżne zadania. Lubią pracę węchową - poszukiwania zaginionych rzeczy, tropienie ukkrytych ludzi, energiczne  zabawy szarpakiem i zabawy na spostrzegawczość. GOLY różni się od ELLIS charakterem i pasją dlatego dla każdej z nich muszę wymyślać inne zadania . Ale obie lubią gdy coś się dzieje więc pracujemy i się przy tym dobrze bawimy .     
06.02. 2020

Pole, pole...

Od pewnego czasu trenuję z KORĄ prace w polu. Młoda dobrze reaguje na strzał, chętnie podejmuje trop zwierzyny drobnej z zapałem aportuje. Brak jej jeszcze skupienia i dokładności. Uczy się chętnie , opanowuje nowe rzeczy bez trudu. Mam nadzieję,że jesienią będzie już pracowała w łowisku.     
06.01. 2020

Trenujemy ...

Apel i aport to podstawa treningu psa myśliwskiego . KORA nie potrafi być pilnym uczniem bo jest troszkę uparta i często rozkojarzona. Ale powtórki ćwiczeń i cierpliwość to droga do sukcesu . Trenujemy więc ...