Nowości
O Hodowi
Nasze Psy
Szczenieta
Galeria
Filmy
Kontakt
top-19 wyżeł niemiecki krótko włosy wyżeł niemiecki długo włosy springer spaniel angielski wyżeł weimarski
NOWOŚCI 2019

    
24.12. 2019

Szczęśliwych, kojących, przeżytych w zgodzie ze światem i z sobą samym, pełnych radości i miłości świąt Bożego Narodzenia oraz niesamowitego, niezapomnianego, niepowtarzalnego Sylwestra  życzy

Hania z rodziną i stadkiem czworonożnych przyjaciół    
13.12. 2019

ELLIS Międzynarodowym Championem Wystawowym 

Nasza sunia , springer spaniel angielski - ELLIS FROM EDEN Zasadkowe Bory jest oficjalnie Międzynarodowym Championem Wystawowym C.I.E    
16.11. 2019

Polowanie na bażanty ...

W sobotę 16.11. na zaproszenie Koła Łowieckiego "Bażant" brałam udział w zbiorowym polowaniu na bażanty. Szłam z Nerdą w nagonce. Sunia była w swoim żywiole. Wtedy dla niej liczyła się tylko praca. Pięknie wystawiała i aportowała ptaki.      
13.11. 2019

Aport to dobra zabawa ...

Umiejętnośc wykonania przez psa myśliwskiego dobrego aportu zwierzyny sprawdza się w warunkch naturalnych  na polowaniu .Dobrze wykonany aport  świadczy o dobrzym przygotowaniu psa do pracy. Z moimi pieskami ćwiczymy aport " wszystkiego " w różnych warunkach ... One bardzo to lubią , dobrze się przy tym bawią i oczywiście rywalizują ... Na zdjęciach NERDA, GOLDY i sześciomiesięczna KORA .    
08.11. 2019

Tropimy ....

Moje psy lubią pracować, najwięcej radości i ekscytacji dają im polowania. Nie zawsze możemy brać udział w polowaniach,dlatego wykorzystujemy różne aktywności aby psy mogły realizować swoje myśliwskie pasje. Jedną z nich jest włączenie do pracy nosa czyli tropienie. Praca na sfarbowanych ścieżkach tropowych uczy psy wyciszenia i koncentracji na jednym zapachu. Psy muszą być zmotywowane do węszenia i podążania za zapachem. Na końcu ścieżki czeka na nie nagroda- rapetka lub skóra z dzika. To doskonały motywator dla moich czworonożnych podopiecznych. Na zdjęciach ANKA i GOLDY .    
15.10. 2019

Kąpiele błotne , kąpiele wodne ..

Gdy piękna pogoda każdą wolną chwilę wykorzystujemy na spacery z psami po okolicznych lasach , polach i łąkach . Często też chodzimy nad nasze stawy , w których psy bardzo lubią bawić się i pływać. W tegoroczne suche lato pozim wody w stawach bardzo się obniżył co spowodowało, że jeden z nich zamienił się w mokradło . Teren bardzo trudny  do pływania , ale springerki musiały go sprawdzić....    
13.10. 2019

KORA na pierwszej wystawie..

W niedzielę 13.10.2019 KORA Zasadkowe Bory ukończyła 5 miesięcy. W tym też dniu brała udział w swojej pierwszej wystawie. Była to Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich w Nakle n/ Notecią . Startując w klasie młodszych szczeniąt otrzymała ocenę  wybitnie obiecującą , lok.I, i tytuł Najlepsze Młodsze Szczenię w Rasie. Brawo mała !!!    
28.09. 2019

Na kaczuchy...

Sezon na kaczki w pełni więc i my wybraliśmy się na polowania. Psy myśliwskie najbardziej realizują się podczas polowania , bo do tego zostały te rasy stworzone i w tym kierunku przez lata selekcjonowane. Moje psy mają możliwość robienia tego co kochają -pomagają w polowaniu .. 

     
10.09. 2019

Ta która u mnie została ...

Szczęściara, która została w mojej hodowli to wyżlica niemiecka długowłosa KORA . Mała jest bardzo sympatyczna, wesoła i odważna. Ochoczo wchodzi do wody. Tak jak matka Anka  bardzo lubi pływać. Jest ciekawa świata i uwielbia zabawy w aportowanie i przeciąganie . Oczywiście łobuzuje jak większość wyżełków w jej wieku. Ma bardzo dużo energii, którą chce się podzielić z wszystkimi psami i ludźmi. Jest kochana ...    
08.07. 2019

Wyżełki niemieckie długowłose - dostępne na sprzedaż !!

Pieski gotowe do odbioru !

kontakt : narcyzowa72@vp.pl

Wyżły niemieckie długowłose to niestety w Polsce rasa dosyć rzadko spotykana.Pojedyncze egzemplarze niekiedy pojawiają się na wystawach czy konkursach pracy. A szkoda bo są to psy urokliwe, inteligentne, szybko uczą się i zapamiętują . Poza stójką ,mają wrodzoną zdolność aportu. To doskonali stróże ( mogą mieszkać na dworze ). Psy towarzyskie, przyjacielsko nastawione do człowieka. Doskonale pracują jako psy myśliwskie wszechstronne - w polu, wodzie i w lesie. 

Na nowy dom czeka dostojny KING, przystojny KARAT i milusiński KOBI oraz jedna z suczek . 

 

     
03.07. 2019

Maluchy ANKI gotowe do odbioru..

03.07. do naszej hodowli przyjechała komisja z naszego toruńskiego oddziału ZKwP , na przegląd hodowlany miotu. Maluchy wypadły świetnie. Wszystkie mają ładne proste, mocne grzbiety, dobre zgryzy a samce oba jądra. Kończyny kątowane prawidłowo , ruch wydajny. Charakter szczeniąt dobry- są ufne i wesołe. 

Szczeniaczki po przeglądzie hodowlanym są już przygotowane do odbioru z hodowli . Zostały zaszczepione i dwa razy odrobaczone oraz zachipowane . Każde otrzyma wyprawkę , metryczkę ZKwP oraz książeczkę zdrowia.     
20.06. 2019

WARSZTATY - " Z psem na wiejskich wakacjach"

Zapraszamy właścicieli z psami na kilkudniowy odpoczynek połączony z nauką i utrwalaniem podstawowych komend z zakresu posłuszeństwa. Dużo uwagi poświęcimy skutecznemu przywołaniu!! Wprowadzimy w świat zapachów : brainwork, mantrailing ( tropienie użytkowe) . U nas dobrze bawią się psy i ich właściciele !! Pieski mogą pływać w stawach, zapoznać się z zwierzętami gospodarskimi - jest dużo nauki ale i czas na relaks !! 

Warsztaty odbywać się będą na terenie mojego Gospodarstwa Zasadki oraz w terenie przyległym. 

Więcej informacji : tel : 602791415 , mail : narcyzowa72@vp.pl    
15.06. 2019

Na K zaczynają się nasze imiona...

13 czerwca wyżełki niemieckie długowłose skończyły miesiąc. Rosną szybko, rozwijają się z dnia na dzień. To wesołe istotki, które uwielbiają zabawy. Nieraz używają ząbków , ostrych jak szpilki i traktują nimi brata lub siostrę. Nie zdają sobie sprawy, że sprawiają ból. Ale gdy same zostają potraktowane w podobny sposób i doświadczą tego samego nieprzyjemnego uczucia ,uczą się jak użuwać zębów. Wówczas zabawy stają się bardziej wyważone i ostrożniejsze. Moim miesięcznym wyżełkom porobiłam fotki i nadałam imiona zaczynające się na literę K . Mamy więc suczki : KAYA, KIARA, KORA i pieski : KARAT, KAZAN, KOBI, KING, KOVU . Poniżej ich zdjęcia !    
15.06. 2019

Małe springerki wyruszają w świat...

Dla maluchów zakończył się okres sielanki przy boku mamy. Wspołnych zabaw z rodzeństwem i wspólnych posiłków. Dorosły już do opuszczenia hodowli i wyjazdu do swoich nowych domów. Dla mnie są nadal maleńkie i trudno się z nimi rozstać. Teraz to przypominam sobie ich etapy rozwoju - to wszystko działo się tak szybko.Niedawno się urodziły a już trzeba się rozstać.!!

Bądźcie szczęśliwe moje maluszki !! 

     
11.06. 2019

GOLDY na tropie ...

Kiedy Elliska wychowuje dzieciaczki ich babcia Goldy trenuje na warsztatach tropienie użytkowe . Goldy bardzo lubi pracować nosem. Głównie wykorzystuje dolny wiatr ale gdy gubi trop pomaga sobie górnym. Dzisiaj otrzymała nowe wyzwanie - po raz pierwszy zaliczyła przejście przez drogę asfaltowąJestem zadowolona z jej zaangażowania.    
17.05. 2019

Mamy już miesiąc !!

Maluszki Ellis rozwijają się bardzo dobrze. Bawią się coraz bardziej ekspresyjnie. Z pomocą mamy eksplorują ogród . Są ciekawskie, wesołe i odważne. Mają już nadane imiona ,które zaczynają się na literę . Pieski to : IKAR i IWAN a suczki INES , IRRIS , INDY, IDA, IZZY .     
14.05. 2019

Wyżełki są na świecie !!!

13.05.przyszły na świat urocze wyżełki niemieckie długowłose. To już trzeci i ostatni miot naszej ANKI. Urodziło się 5 piesków i 3 suczki- wszystkie brązowe, niektóre z białymi krawacikami i skarpetkami. Anka dobrze opiekuje się maluchami, to czuła i troskliwa matka. Karmi, wylizuje brzuszki i jest wrażliwa na każdy ich pisk. 

Ojcem szczeniaków jest  czeski pies z niemieckim pochodzeniem - WALTER z Mechowa. To piękny o mocnej budowie samiec, wybitnie użytkowy. Jest zdobywcą pierwszych nagród w wielu międzynarodowych myśliwskich konkursach (K. Podhajskiego, K. Slimaka, R Knolla ) 

Zapraszam do rezerwacji szczeniąt po ANCE i WALTERZE !!

tel : 602 791 415, mail : narcyzowa72@vp.pl    
08.05. 2019

Piknik w ogrodzie .

" Oczka otwarte , widzimy świat, uszka otwarte , słyszymy mamę jak zbliża się do nas, słyszymy też dźwięki z   telewizji, którą ogląda Pani ,hałasujący odkurzacz , którego się trochę boimy i wiele innych odgłosów, ciekawych i tych groźnych. Jeśli mama jest w   pobliżu nic nam nie grozi " Maluchy skończyły 3 tygodnie, są coraz weselsze , zaczęły się bawić ze sobą . Chodzą powoli, ostrożnie ale gdy w kojcu pojawia się mama robi się wielki zamęt. Każdy z nich stara się być jak najszybciej przy cycu. W ładną pogodę dużo czasu spędzają na dworze. Niektóre szczeniaczki lubią spać pod parasolem na trawce a inne wolą w wystawionym na dwór legowisku.      
17.04. 2019

ELLIS została mamą !!!

Z wielką radością informuję o narodzinach szczeniąt ELLIS i SAMA. 17 kwietnia urodziło się 7 szczeniaczków- pięć suczek i dwa pieski. Mama czuje się dobrze , maluchy są zdrowe i bardzo ruchliwe. Głośno domagają się ciągłej "adoracji" - są niustannie głodne. W przerwach między ssaniem mleczka śpią i dają wypocząć zmęczonej mamie. 

Więcej informacji o tym miocie można przeczytać w dziale szczenięta - mioty aktualne.

Zapraszam do rezerwacji szczeniaczków     
09.04. 2019

ANKA w ciąży ..

Pragnę poinformować ,że spotkanie ANKI i WALTERA było owocne - badanie USG potwierdziło ciążę. Maluszki mają przyjść na świat około połowy maja b.r.     
19.03. 2019

ELLIS będzie mamą..

Z wielką przyjemnością informujemy, że badaniem USG potwierdziliśmy u ELLIS ciążę mnogą.  Szczeniaczki SAMA i ELLIS przyjdą na świat około 15 kwietnia.     
15.03. 2019

Romantyczne spotkanie ANKI z WALTEREM...

Piękny Walter bardzo podobał się naszej Aneczce. Zakochała się w nim od pierwszego spojrzenia. Ostatnie ich spotkanie miało miejsce trzy lata temu. Jego efektem były narodziny szczeniaczków. Teraz również liczymy na malutkie wyżełki niemieckie długowłose.     
14.02. 2019

Walentynki..

Walentynkowe spotkanie słodkiej ELLIS FROM EDEN Zasadkowe Bory z uroczym Beresford WILD WEST HERO . Czekamy na małe walentynki ..    
05.02. 2019

Sukcesy ELLIS w Mołdawii..

W środę 30 stycznia wyjechałam z ELLIS wraz z grupą znajomych na trzy Międzynarodowe Wystawy Psów FCI - CACIB Mołdawia. Cały wyjazd był pełen niezapomianych przygód. Trasa prowadziła przez dziurawe, niełatane ukraińskie i mołdawskie drogi do stolicy Mołdawii Kiszyniowa. W piątek 01.02 dotarliśmy na miejsce. Tego samego dnia wieczorem odbyła się pierwsza międzynarodowa wystawa. Tam po raz pierwszy spotkaliśmy się z serdecznę ,mołdawską gościnnością - przywitano nas wyśmienitym krajowym winem W sobotę ELLIS uczestniczyła w dwóch wystawach -krajowej i międzynarodowej z kwalifikacją na Crufts . W niedzielę odbyła się wystawa rangi międzynarodowej. Na wszystkich tych wystawach nasza springerka ELLIS FROM EDEN Zasadkowe Bory wypadła znakomicie.

W rezultacie uzyskała tytuł Champion Mołdawii, Grand Champion Mołdawii, Champion Basarabii oraz kwalifikacje na CRAFTS 2020 .

Wyniki Ellis z trzech Międzynarodowych Wystaw Psów FCI -CACIB Mołdawia i jednej Krajowej Wystawy CAC w dniach : 01, 02, 03 luty 2019 :

3 x CACIB , 4 x BOB, 4 x CAC , 2x BOG II, 1x BOG I , 1x BIS IV and Crafts Certificate . 

 Dziękuję sędziom : Shemetuik Valentyna, Tatiana Vostrih, Ludmila Lavrova, Tatjana Urek , za docenienie mojego pieska .

W ten piękny sposób ELLIS zakończyła starania do tytułu Międzynarodowego Championa Wystawowego  (C.I.E.)