Nowości
O Hodowi
Nasze Psy
Szczenieta
Galeria
Filmy
Kontakt
wyżeł niemiecki krótko włosy wyżeł niemiecki długo włosy springer spaniel angielski wyżeł weimarski

Historia hodowli Zasadkowe Bory zaczęła się od wyżła weimarskiego  TAJGI, zakupionej z hodowli Szara Sfora. Sunia trafiła do nas jako dwumiesięczne szczenię, aby pomagać w rozwijaniu myśliwskich zainteresowań małżonka. Gdy dorosła, spisywała się dobrze jako towarzyszka polowań, a dzięki wspaniałemu charakterowi została wiernym przyjacielem rodziny. Tajga odchowała dwa urokliwe mioty. Potomstwo jej poza dobrym eksterierem miało żywy temperament i mocną psychikę, która jest niezbędna przy rozwijaniu myśliwskiej pasji.

 

W 2012 r. hodowla Zasadkowe Bory wzbogaciła się o dwie nowe rasy psów myśliwskich. Z niemieckiej hodowli przybyła do nas ANKA v.d. Aussenweide - wyżeł niemiecki długowłosy, a z polskiej hodowli  wyżeł niemiecki  krótkowłosy ,urokliwa suczka NERDA  Hubertówka znad Parsęty.

 

 

W czerwcu 2013 r. do przyjacielskiej sfory dołączyła wesoła PIECE of GOLD Venandi Peritus - springer  spaniel angielski.

Cała psia rodzinka mieszka w wiejskiej okolicy na terenie Gospodarstwa Zasadki, w otoczeniu pól, stawów i lasów. Są tu doskonałe warunki rozwojowe dla różnych grup zwierząt. Spotkać tu można liczne gatunki ptaków drapieżnych, sarny, jelenie, króliki, dziki, a nawet łosie. Ta  bliskość dóbr natury jest wielkim skarbem , który wykorzystuję przy treningu moich piesków .

Staram się aby pochodzące z mojej hodowli szczenięta posiadały zarówno piękny wygląd jak i dobry charakter oraz przekazane w genach predyspozycje użytkowe psa myśliwskiego. Z tego względu do skojarzeń wybieram partnerów pochodzących z dobrych linii hodowlanych, o doskonałej budowie oraz wybitnych cechach użytkowych ,potwierdzonych certyfikatem użytkowości.

Moje suki hodowlane są układane do polowań. Przebywają zarówno w domu, jak i w kojcach.

W kontaktach z ludźmi są miłe i przyjacielskie. Towarzyszą nam w życiu codziennym, gdyż są częścią naszej rodziny.

 

 

Hodowla psów myśliwskich Zasadkowe Bory istnieje od 2006 r. i jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce, należącym do FCI. Wszystkich zainteresowanych szczeniętami z mojej hodowli zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

 

 

Hanna Ciemiecka

 Zasadkowe Bory