Nowości
O Hodowi
Nasze Psy
Szczenieta
Galeria
Filmy
Kontakt
top-19 wyżeł niemiecki krótko włosy wyżeł niemiecki długo włosy springer spaniel angielski wyżeł weimarski
NOWOŚCI 2018

    
21.04. 2018

Moje wspaniałe dzieciaki !!!

Z wielką radością chcę się się pochwalić wspaniałymi osiągnieciami wystawowymi dzieci NERDY :

HERA Zasadkowe Bory uczestniczyła w dwóch Krajowych Wystawach Psów Rasowych w Rydze - 20 i 21 kwietnia . W sobotę na wystawie "Reto Winner'2018", w klasie młodzieży otrzymała ocenę doskonałą , lok. I , JCAC i BB -3; natomiast w niedzielę na wystawie "Reto Trophy 2018" Hera otrzymała ocenę doskonałą lok.I, JCAC, BB-2 ; Uzyskane wyniki wraz z wcześniejszymi na wystawie międzynarodowej dały jej tytuł  Młodzieżowy Champion Łotwy.

HOMER Zasadkowe Bory na Krajowej Wystawie w Grudziądzu (CWC ) 21.04.2018 w klasie młodzieży otrzymał ocenę doskonałą, lok. I, Zw Mł i NJwR .

Wielkie gratulacje dla właścicieli !!!

Jestem dumna z moich dzieciaków !!!
    
10.04. 2018

HOMER u mamy ....

W sobotnie przedpołudnie przyjechał do mojej hodowli HOMER - roczny synek Nerdy.   Tak miłą niespodziankę zrobilimi właściciele Homera w związku z jego urodzinami. Ale szybko zmieniają się nasze pieski !!!. Teraz Homer to pięknie zbudowany młodzieniec , który porusza się eleganckim długim krokiem. Cieszę się, że ma okazję sprawdzać  się w pracy podczas polowań. Właściciele Homerka dbają o jego wszechstronny rozwój. Takiemu to dobrze ... 
    
10.04. 2018

Wszystkiego najlepszego !!!

Dzisiaj - 10 kwietnia dzieci NERDY z miotu H kończą Rok !!!

Wszystkiego najlepszego Homer, Hektor, Haker, Harry, Heros, Hugo, Heppy, Hera, Hanka, Hella, Hindi, Haga !!!

Te małe kiedyś szczeniaczki wyrosły na śliczne "psie małolaty " . Cieszę się, że spełniają oczekiwania i wymagania swoich właścicieli i chętnie uczą się nowych umiejętności. Niektóre mają możliwość rozwijania myśliwskiej pasji  towarzysząc swoim opiekunom w łowisku, inne są stróżami domu lub lenią się na kanapie , ale wszystkie trafiły do wspaniałych rodzin. Życzę  Państwu abyście zawsze byli zadowoleni z swoich czworonożnych przyjaciół i aby one kochały Was ogromnym psim sercem. 
    
18.03. 2018

 Zaproszenie na warsztaty !!

 Zapraszam na szkolenie warsztatowe dla różnych ras psów myśliwskich z zakresu posłuszeństwa podstawowego tzw apelu z elementami tropienia po farbie i aportu.

Termin 31.05-03.06.2018 ( czerwcowy weekend )

 

Oferta skierowana jest do wszystkich właścicieli psów myśliwskich , którzy niekoniecznie są myśliwymi a którzy chcą :

1) dobrze wychować swojego psiego przyjaciela 

2) dać dobre podstawy do dalszego szkolenia tematycznego poszczególnych grup psów myśliwskich czy to w zakresie pracy w łowisku czy w zakresie prób i konkursów myśliwskich.

Szkolenie obejmuje - trochę teorii i dużo praktyki :

1.nauka koncentracji na przewodniku w różnych rozpraszających sytuacjach

2.podążanie za przewodnikiem, chodzenie przy nodze na smyczy w różnych warunkach terenowych i rozproszeniach ( pole, las itp )

3. komendy - siad, waruj

4. nauka skutecznego przywołania

5. odkładanie psa

6. podstawy pracy na ścieżce tropowej

7. aport sztuczny ( dummy ) z lądu i wody

8. zabawy z psem - budowanie pozytywnych relacji przewodnika z psim przyjacielem 

Na zakończenie szkolenia warsztatowego przewidywane jest podsumowanie i analiza pracy poszczególnych psów. Każdy z przewodników otrzyma wskazówki do dalszej samodzielnej pracy. 

Zajęcia będą odbywały się w grupach kilku osobowych , przewidzianych jest kilka sesji dziennie. Szczegóły zostaną omówione na spotkaniu organizacyjnym podczas pierwszego dnia szkolenia. Poszczególne sesje będą odbywały się w różnorodnym terenie i w różnych rozproszeniach (teren ogrodzony, łąka, las, wiata, hala ).

Zakwaterowanie w obiekcie na terenie Gospodarstwa Zasadki , w pokojach dwuosobowych. Do dyspozycji gości kuchnia z lodówką i podstawowym wyposażeniem , altana z grillem , bilard i ping -pong. 

Prowadzący Hanna Ciemiecka . Więcej informacji i zgłoszenia : tel 602 791 415 , email : narcyzowa72@vp.pl

 
    
28.02. 2018

Koniec sezonu polowania ..

Kolejny sezon polowania na pióro za nami . Dla moich wyżłów i płochaczy jest to wspaniały czas , w którym mogą sprawdzić się jako psy pracujące w łowisku i utrwalać przekazane w genach użytkowe cechy. Okres polowań zawsze jest poprzedzony intensywnymi treningami przygotowujacymi do polowania. Tylko psy przeszkolone potrafią własciwie zachować się w łowisku i dobrze służyć myśliwemu. 
    
22.01. 2018

Hu,hu,ha - zima nie jest zła ...

W styczniu w naszych okolicach spadło bardzo dużo śniegu . Radość moich dziewczyn była ogromna. Szalone zimowe zabawy, gonitwy, podkopy w śniegu, tarzanie, łapanie białych płatków oraz zjadanie białego puchu - jak nie kochać takich spacerów !!