Nowości
O Hodowi
Nasze Psy
Szczenieta
Galeria
Filmy
Kontakt
top-19 wyżeł niemiecki krótko włosy wyżeł niemiecki długo włosy springer spaniel angielski wyżeł weimarski
NOWOŚCI 2020

    
20.09. 2020

Ach ta woda ..

ELLIS i GOLDY uwielbiają wodne igraszki. Przy pięknej pogodzie trudno je ze stawów wywołać . Udają, że nic nie słyszą albo że przywołania nie rozumieją . Słodkie łobuzice .. 
    
19.09. 2020

Test Hodowlany Wyżłów ...

KORA Zasadkowe Bory na Testach  Hodowlanych dla Wyżłów i Małych Ras -Malenin KŁ Szarak Tczew (19.09.20) otrzymała max ilość punktów 100 /100 , lok. II /14.  Jestem dumna z mojej dziewczyny !!
    
22.08. 2020

 ZV -pierwszy konkurs KORY...

22.08.2020 moja trzpiotka  KORA  brała udział w pierwszych w swoim życiu zawodach. Był to konkurs w Czechach  ZV ( zkousky vloh ) w OMS Prachatice. Młoda spisała się bardzo dobrze -otrzymała  Dyplom 1 st,  4/13 ;  4 punkty za pracę nosem . 

Cieszę się i jestem z niej dumna !!

 
    
16.08. 2020

KORA na wystawie ...

Krajowa Wystawa Psów Rasowych -Golub Dobrzyń 16.08.2020 -byłyśmy i walczyłyśmy !!

Dla KORY była to druga wystawa w życiu i pierwsza w klasie młodzieży. Upał przeogromny i rygor sanitarny. Psom i ludziom było ciężko. Korka jest bardzo wrażliwa na gorącą temperaturęi trudno jej było znosić skwar lejący się z nieba. Na ringu oceniał sędzia Leszek Siejkowski.

Kora otrzymała ocenę doskonałą ,Najlepszy Junior w Rasie, BOB. Jestem z występu młodej zadowolona.
    
12.07. 2020

Narodziny szczeniaczków Goldy .

12 lipca w naszej hodowli " Zasadkowe Bory " przyszło na świat osiem szczeniąt rasy springer spaniel angielski ( pięć suczek i trzy pieski ) . Szczęśliwą mamą została nasza " Goldusia " PIECE OF GOLD Venandi Peritus a ojcem " Winner " Sieger's Walk On The Wild Side . Szczeniaczki i matka są zdrowe . W dniu urodzin ważyły - najmnieszy 350g , największy 450g. Maść maluszków jest wątrobiano-biała. Wszystkie pieski i trzy suczki są zarezerwowane. Dostępne są dwie sunie . Osoby zainteresowane zapraszam do kontaktu : 602 791 415
    
29.06. 2020

Warsztaty dla psów myśliwskich ..

W weekend 26-28 czerwca odbyły się u nas warsztaty dla początkujących psów myśliwskich pod nazwą " ABC szkolenia psów myśliwskich" . Miały charakter kameralny i były zorganizowane dla 5 zespołów ( człowiek + pies ).  To już kolejne warsztaty tego typu w których uczyliśmy przewodników podstaw dobrego treningu psów myśliwskich. Ćwiczyły dwa musterlandery, wyżeł niemiecki długowłosy, wyżeł weimarski długowłosy i springer spaniel angielski. Przewodnikom nie brakowało zaangażowania i motywacji do pracy dlatego miałam możliwość i przyjemność obserwowania jak duży postęp te młode pieski zrobiły od początku warsztatów do ich końca. Wierzę, że przewodnikom nie zabraknie chęci do kontynuacji pracy , bo mają bardzo mądre , pracowite psy.  
    
09.06. 2020

Spodziewamy się szczeniaczków !!!

Z wielką radością informuję , że moja springerka Goldusia (PIECE OF GOLD Venandi Peritus ) spodziewa się maluszków . Dzisiaj byliśmy na USG - ciąża mnoga została potwierdzona. Będzie to jej drugi miot. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to Goldy zostanie szczęśliwą mamą. A szczęśliwym ojcem będzie piękny Winner ( Sieger's Walk On The Wild Side ).
    
03.05. 2020

Treningowa Majówka..

Podczas majowego weekendu ćwiczyłam z KORĄ aporty z wody. Młoda chętnie wskakiwała do wody przynosząc dummy . Musiałam uważać aby oddawała mi je do ręki bez wcześniejszego otrzepywania. Radziła sobie nieźle. Na koniec treningu otrzymała możliwość aportu z wody martwej kaczki. To Korce podobało się najbardziej .
    
22.04. 2020

Hej bystra woda...

Pogoda jest coraz ładniejsza więc dużo czasu moje psy spędzają na spacerach. Ulubionym zajęciem springerów, w ładne słoneczne dni są kąpiele i zabawy w wodzie . 
    
20.03. 2020

My się nie nudzimy ....

Springer spaniele kochają pracę . Aby zaspokoić ich oczekiwania trzeba wymyślać im przeróżne zadania. Lubią pracę węchową - poszukiwania zaginionych rzeczy, tropienie ukkrytych ludzi, energiczne  zabawy szarpakiem i zabawy na spostrzegawczość. GOLY różni się od ELLIS charakterem i pasją dlatego dla każdej z nich muszę wymyślać inne zadania . Ale obie lubią gdy coś się dzieje więc pracujemy i się przy tym dobrze bawimy . 
    
06.02. 2020

Pole, pole...

Od pewnego czasu trenuję z KORĄ prace w polu. Młoda dobrze reaguje na strzał, chętnie podejmuje trop zwierzyny drobnej z zapałem aportuje. Brak jej jeszcze skupienia i dokładności. Uczy się chętnie , opanowuje nowe rzeczy bez trudu. Mam nadzieję,że jesienią będzie już pracowała w łowisku. 
    
06.01. 2020

Trenujemy ...

Apel i aport to podstawa treningu psa myśliwskiego . KORA nie potrafi być pilnym uczniem bo jest troszkę uparta i często rozkojarzona. Ale powtórki ćwiczeń i cierpliwość to droga do sukcesu . Trenujemy więc ...