Nowości
O Hodowi
Nasze Psy
Szczenieta
Galeria
Filmy
Kontakt
top-19 wyżeł niemiecki krótko włosy wyżeł niemiecki długo włosy springer spaniel angielski wyżeł weimarski
NOWOŚCI 2018

    
25.12. 2018

Do zobaczenia kiedyś Tajguniu ...

Nasza kochana seniorka TAJGA Szara Sfora ( 24.06.2004- 25.12.2018 ) - w noc wigilijną odeszła na "wieczny spacer ". Wierzę, że kiedyś się spotkamy ......

     
24.12. 2018

Wesołych Świąt !!

Radosnych świąt Bożego Narodzenia, rychłego spełnienia każdego marzenia. Ciepła, wiary i życzliwości, a w Nowym Roku znalezienia miłości 

życzy hodowla Zasadkowe Bory

     
04.12. 2018

Elliska na fitnessie ..

We wtorek ćwiczyłam ze springerką Ellis fitness dla psów. Zajęcia zorganizowała Szkoła Wesoła Łapka. Odbywały się one w wyposażonej w elementy treningowe hali. Piesek mógł pobiegać na bieżni, trenując równy , przestrzenny  krok, ceniony na ringu wystawowym . Na piłkach trenowaliśmy równowagę i mięśnie. Była również okazja do przećwiczenia pozycji wystawowej oraz właściwych zachowań społecznych. Ellis po zajęciach była zmęczona - i o to chodziło !!

     
08.12. 2018

Polowanie na koguty..

Pracowity dzień NERDY -polowanie zbiorowe na koguty w Kole Łowieckim "Bażant" .    
25.11. 2018

Listopadowy trening dla psów myśliwskich..

W weekend 24 i 25 listopada zorganizowałam trzeci w tym roku trening dla psów myśliwskich. Brały w nim udział trzy zespoły człowiek- pies. Głównym tematem spotkania było  doskonalenie aportu  w różnych wariantach ćwiczeniowych, środowiskowych i rozproszeniach.  Trening poszerzony został o ćwiczenia z posłuszeństwa i włóczkę zwierzyny drobnej .

     
20.11. 2018

ANKA na kaczkach..

Zdjęcia Anki z indywidualnego polowania na kaczki , w którym goscinnie uczestniczyliśmy .    
19.11. 2018

Młodzież poluje...

Zdjęcia dzieci Anki i Nerdy z polowań - FAMA Zasadkowe Bory ( DL) i Harry Zasadkowe Bory (GSP ) . Super dzieciaki !!    
17.11. 2018

ELLIS w Poznaniu ..

17.11.2018 ELLIS FROM EDEN Zasadkowe Bory uczestniczyła w Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Poznaniu .  Startując w klasie champion uzyskała bardzo dobry rezultat : 1/3, CAC, res. CACIB

Springer spaniele angielskie oceniała Viera Vitkova .    
08.10. 2018

Sukces ELLIS we Lwowie 

Weekend 06.10 - 07.10.18 spędziłam we Lwowie z sunią Elliska (ELLIS FROM EDEN Zasadkowe Bory) na dwóch Miedzynarodowych Wystawach Psów Rasowych . Moja springer spanielka wypadła doskonale. Startując w klasie Championów otrzymała : 2 x CAC, 2 x BOB, 2 x CACIB , BOG II i BOG III .

Jestem dumna z mojej dziewczyny !

 

     
09.09. 2018

Kolejne warsztaty dla psów myśliwskich...

W dniach 06-09 września na terenie Gospodarstwa Zasadki odbyły się warsztaty pn. " Wrześniowy aktywny weekend z psem myśliwskim " Brało w nich udział pięciu uczestników wraz z swoimi psimi przyjaciółmi. Program był bardzo bogaty i obejmował posłuszeństwo, odłożenie, aport z lądu i wody oraz podstawy tropienia. Dziękuję warsztatowiczom za zaangażowanie, wspólną pracę i przemiłą atmosferę . To była grupa na medal !!!     
25.08. 2018

Polowanie na kaczki..

Nerda bardzo lubi polowania lecz polowanie na kaczki daje jej największą radość. Polowaliśmy na kaczki na kilku zbiornikach wodnych. Teren nie był łatwy - szuwary, grzęzawiska i woda. Kaczki były czujne i nie zawsze udawało nam się je podejśc by wykonać celny strzał. Nerda z pasją aportowała spadające ptaki, przeszukiwała zbiorniki i bobrowała za zbarczonymi kaczkami. Z przyjemnoscią można było patrzeć na jej pracę.     
12.08. 2018

GRACE odwiedza mamę ..

Mieliśmy wielką przyjemność gościć Daniela i jego mamę Mirelę , którzy przyjechali aż z  Rumunii na organizowane przeze mnie szkolenie " Z psem na wiejskich wakacjach ". Przyjechali z GRACE Zasadkowe Bory czyli córką Nerdy z pierwszego miotu oraz jej domową przyjaciółką Laurą. Było to niesamowite spotkanie. Przypomniałam sobie malutką GRACE , którą trzy lata temu wysyłałam do dalekiego kraju. Byłam pełna niepokoju jak zniesie transport, jak się będzie czuła. Teraz widzę śliczną dorosłą sunię i jej wspaniałych właścicieli, ktorzy poświęcają jej dużo czasu i dają dużo serca. Jestem bardzo szczęśliwa...    
12.08. 2018

" Z psem na wiejskich wakacjach "

W okresie 09-12.08 na terenie mojego Gospodarstwa Zasadki odbyło się wakacyjne szkolenie piesków pn. " Z psem na wiejskich wakacjach ". Uczestniczyło w nich 9 wspaniałych zespołów człowiek-pies. Niektórzy uczestnicy przybyli wraz z członkami rodzin, którzy też uczestniczyli w zajęciach. Było przyjemnie i wesoło , dla każdego coś się znalazło. Pieski trenowały posłuszeństwo, pracowały nosem szukając ludzi oraz na placu podczas ćwiczeń brainwork. także pokonywały tor przeszkód. Dzień wypełniony był aktywnością lecz po zajęciach był również czas na relaks w stawach i na zielonej trawce oraz wspólne grillowanie . Wszyscy spisali się na medal a dwa czteromiesięczne szczeniaczki Nel i Ludzik na puchary i gromkie brawa !! 

ZAPRASZAM NA WAKACJE Z PSEM ZA ROK !!

     
17.06. 2018

FAMA Zasadkowe Bory Championem Polski !!

Następny wyżeł niemiecki długowłosy z naszej hodowli Championem Polski !! 

FAMA Zasadkowe Bory na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych CACIB Kraków - 16.06.2018, otrzymała : CAC, CACIB, BOB , kończąc w pięknym stylu starania do tytułu Champion Polski

Sędzia - Istvan Nagy (SRB)

Gratulacje dla właściciela Pana Sebastiana !!!    
03.06. 2018

" Czerwcowy aktywny weekend z psem myśliwskim "

W dniach 31.05-03.06 na terenie mojego Gospodarstwa Zasadki zorganizowałam warsztaty dla psów myśliwskich. Sześć wspaniałych piesków doskonaliło swoje umiejętności w zakresie apelu, aportu z lodu i wody, odłożenia i podstaw tropienia po farbie.To był czas intensywnej pracy w wielu rozproszeniach w upalnej wręcz tropikalnej pogodzie. Wiele się działo...Uczestników mimo zmęczenia nie opuszczał dobry humor !!! .Z tak wspaniałą zaangażowaną grupą z przyjemnością się pracowało. Cztery bardzo pracowite dni szybko minęły. Uczestnicy warsztatów wyjechali z nowym bagażem doświadczeń ..

     
22.04. 2018

Cudowny wystawowy weekend moich piesków !!

Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Inowrocławiu 22.04.18 : 

NERDA Hubertówka znad Parsęty - CWC, BB, BOB oraz w finałach BOG III

ELLIS FROM EDEN Zasadkowe Bory - CWC, BB, BOB oraz w finałach BOG II

Sędziowie - Milenie Seidel i Leszek Siejkowski  

Nerdę na finałach wspaniale zaprezentował p. Marek Szrejter  

Krajowa Wystawa Psów Rasowych w Grudziądzu 21.04.18

 ELLIS FROM EDEN Zasadkowe Bory - CWC, BB, BOS 

sędzia :Viva Maria Soleckyj Szpunar

Dziękuję moim przyjaciołom i znajomym za wspaniałe kibicowanie !!     
21.04. 2018

Moje wspaniałe dzieciaki !!!

Z wielką radością chcę się się pochwalić wspaniałymi osiągnieciami wystawowymi dzieci NERDY :

HERA Zasadkowe Bory uczestniczyła w dwóch Krajowych Wystawach Psów Rasowych w Rydze - 20 i 21 kwietnia . W sobotę na wystawie "Reto Winner'2018", w klasie młodzieży otrzymała ocenę doskonałą , lok. I , JCAC i BB -3; natomiast w niedzielę na wystawie "Reto Trophy 2018" Hera otrzymała ocenę doskonałą lok.I, JCAC, BB-2 ; Uzyskane wyniki wraz z wcześniejszymi na wystawie międzynarodowej dały jej tytuł  Młodzieżowy Champion Łotwy.

HOMER Zasadkowe Bory na Krajowej Wystawie w Grudziądzu (CWC ) 21.04.2018 w klasie młodzieży otrzymał ocenę doskonałą, lok. I, Zw Mł i NJwR .

Wielkie gratulacje dla właścicieli !!!

Jestem dumna z moich dzieciaków !!!    
10.04. 2018

HOMER u mamy ....

W sobotnie przedpołudnie przyjechał do mojej hodowli HOMER - roczny synek Nerdy.   Tak miłą niespodziankę zrobilimi właściciele Homera w związku z jego urodzinami. Ale szybko zmieniają się nasze pieski !!!. Teraz Homer to pięknie zbudowany młodzieniec , który porusza się eleganckim długim krokiem. Cieszę się, że ma okazję sprawdzać  się w pracy podczas polowań. Właściciele Homerka dbają o jego wszechstronny rozwój. Takiemu to dobrze ...     
10.04. 2018

Wszystkiego najlepszego !!!

Dzisiaj - 10 kwietnia dzieci NERDY z miotu H kończą Rok !!!

Wszystkiego najlepszego Homer, Hektor, Haker, Harry, Heros, Hugo, Heppy, Hera, Hanka, Hella, Hindi, Haga !!!

Te małe kiedyś szczeniaczki wyrosły na śliczne "psie małolaty " . Cieszę się, że spełniają oczekiwania i wymagania swoich właścicieli i chętnie uczą się nowych umiejętności. Niektóre mają możliwość rozwijania myśliwskiej pasji  towarzysząc swoim opiekunom w łowisku, inne są stróżami domu lub lenią się na kanapie , ale wszystkie trafiły do wspaniałych rodzin. Życzę  Państwu abyście zawsze byli zadowoleni z swoich czworonożnych przyjaciół i aby one kochały Was ogromnym psim sercem.     
18.03. 2018

 Zaproszenie na warsztaty !!

 Zapraszam na szkolenie warsztatowe dla różnych ras psów myśliwskich z zakresu posłuszeństwa podstawowego tzw apelu z elementami tropienia po farbie i aportu.

Termin 31.05-03.06.2018 ( czerwcowy weekend )

 

Oferta skierowana jest do wszystkich właścicieli psów myśliwskich , którzy niekoniecznie są myśliwymi a którzy chcą :

1) dobrze wychować swojego psiego przyjaciela 

2) dać dobre podstawy do dalszego szkolenia tematycznego poszczególnych grup psów myśliwskich czy to w zakresie pracy w łowisku czy w zakresie prób i konkursów myśliwskich.

Szkolenie obejmuje - trochę teorii i dużo praktyki :

1.nauka koncentracji na przewodniku w różnych rozpraszających sytuacjach

2.podążanie za przewodnikiem, chodzenie przy nodze na smyczy w różnych warunkach terenowych i rozproszeniach ( pole, las itp )

3. komendy - siad, waruj

4. nauka skutecznego przywołania

5. odkładanie psa

6. podstawy pracy na ścieżce tropowej

7. aport sztuczny ( dummy ) z lądu i wody

8. zabawy z psem - budowanie pozytywnych relacji przewodnika z psim przyjacielem 

Na zakończenie szkolenia warsztatowego przewidywane jest podsumowanie i analiza pracy poszczególnych psów. Każdy z przewodników otrzyma wskazówki do dalszej samodzielnej pracy. 

Zajęcia będą odbywały się w grupach kilku osobowych , przewidzianych jest kilka sesji dziennie. Szczegóły zostaną omówione na spotkaniu organizacyjnym podczas pierwszego dnia szkolenia. Poszczególne sesje będą odbywały się w różnorodnym terenie i w różnych rozproszeniach (teren ogrodzony, łąka, las, wiata, hala ).

Zakwaterowanie w obiekcie na terenie Gospodarstwa Zasadki , w pokojach dwuosobowych. Do dyspozycji gości kuchnia z lodówką i podstawowym wyposażeniem , altana z grillem , bilard i ping -pong. 

Prowadzący Hanna Ciemiecka . Więcej informacji i zgłoszenia : tel 602 791 415 , email : narcyzowa72@vp.pl

     
28.02. 2018

Koniec sezonu polowania ..

Kolejny sezon polowania na pióro za nami . Dla moich wyżłów i płochaczy jest to wspaniały czas , w którym mogą sprawdzić się jako psy pracujące w łowisku i utrwalać przekazane w genach użytkowe cechy. Okres polowań zawsze jest poprzedzony intensywnymi treningami przygotowujacymi do polowania. Tylko psy przeszkolone potrafią własciwie zachować się w łowisku i dobrze służyć myśliwemu.     
22.01. 2018

Hu,hu,ha - zima nie jest zła ...

W styczniu w naszych okolicach spadło bardzo dużo śniegu . Radość moich dziewczyn była ogromna. Szalone zimowe zabawy, gonitwy, podkopy w śniegu, tarzanie, łapanie białych płatków oraz zjadanie białego puchu - jak nie kochać takich spacerów !!