Nowości
O Hodowi
Nasze Psy
Szczenieta
Galeria
Filmy
Kontakt
top-19 wyżeł niemiecki krótko włosy wyżeł niemiecki długo włosy springer spaniel angielski wyżeł weimarski
NOWOŚCI 2016

    
24.12. 2016

 

Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, który właśnie przemija

     
21.11. 2016

DRAGO Zasadkowe Bory - reproduktor !!

Z wielką przyjemnością informuję, że syn mojej ANKI , wyżeł niemiecki długowłosy-- DRAGO Zasadkowe Bory ( ANKA v.d. Aussenweide & UGO vom Sämmenhof ) został wpisany na listę reproduktorów.

Data ur.04.05.2014

CHPL, PP I, HD- A , pies intensywnie polujący 

Gratuluję właścicielowi Panu Tomkowi :)    
19.11. 2016

Trenujemy ..

NERDA lubi pracować . Gdy nie mam możliwości zapewnienia jej uczestnictwa w polowaniu muszę zapewnić jej różnego rodzaju zadania. Ćwiczymy apel, odłożenie, zachowanie spokoju na stanowisku oraz aport dummy i zwierzyny. NERDA wspaniale pracuje na włóczce. To jej popisowy aport.

Na zdjęciach praca na włóczce - 500m.     
11.11. 2016

Goldy i Ellis nad morzem...

W wolny świąteczny dzień wybraliśmy się z springerami nad morze. Oj trudno było powstrzymywać Goldy i Elliskę od kąpieli. Woda była bardzo zimna, padał śnieg i wiał wiatr. Niezbyt komfortowe warunki do pływania. To był dla Goldy i Ellis pierwszy kontakt z morzem.Były oczarowane, szalały po plaży, goniły mewy i napotkane pieski.  Musimy przyjechać tu późną wiosną aby dziewczyny mogły popływać. To ich żywioł .    
29-30.10. 2016

Międzynarodowe Wystawy w Poznaniu ...

Weekend 29 i 30 października spędziłam z ELLIS na terenie Targów Poznańskich , gdzie odbywały się dwie prestiżowe , Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych - 2 x CACIB Poznań.  Nasza młodziutka 16 miesięczna suczka  po raz pierwszy startowała w klasie pośredniej. Dobrze się zaprezentowała w gronie starszych rywalek. Na obu wystawach otrzymała ocenę doskonałą oraz 2 i 3 miejsce.     
02.10. 2016

ELLIS nowym Młodzieżowym Championem !!

Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich w Myślęcinku zakończyła się dla naszej hodowli dużym sukcesem. Nasz springer spaniel ELLIS wygrała klasę młodzieży ,otrzymała tytuły - Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior i BOS . Wygrana na tej wystawie zapewniła Ellisce tytuł - Młodzieżowy Champion Polski .   Mała odniosła również suces w konkurencjach finałowych. W porównaniu Najlepszych Juniorów z różnych ras była trzecia - BISJ III , czyli stanęła na podium !!!

Brawo ELLIS - jestem z ciebie dumna !!!

NERDA w klasie champion również dobrze się zaprezentowała. Widać, że po przebytym porodzie i okresie macierzyństwa prawie wróciła do formy. Otrzymała od sędziny ocenę doskonałą, lok. I, i CWC . Wróciliśmy do domu zadowoleni. 

 

     
24.09. 2016

ELLIS na próbach pracy...

 W dniu dzisiejszym ELLIS brała udział w Próbach Pracy Psów Myśliwskich Małych Ras, które odbyły się na terenie koła łowieckiego " Żbik " w Liciszewach. Elliska była na próbach jedynym pieskiem małej rasy więc startowała w otoczeniu samych wyżłów. Miała trudne zadanie bo próby były przygotowane pod wyżły i odbywały się w bardzo wysokich burakach.Gdy pracowała to co jakiś czas widziałam tylko latające uszy. Naskakała się mała, pogoniła zająca no i znalazła bażanta. Sędziowie niestety nie bardzo docenili jej starania i w konsekwencji otrzymała jedynie Dyplom III st. / 70 pkt. Wiem, że Ellis stać na więcej - wiec zapowiada się poprawka PP na wiosnę .    
16.09. 2016

Odwiedziny Fado ( DEVIL Zasadkowe Bory ) ..

Miałam wielką przyjemność gościć w naszym gospodarstwie Fado, syna ANKI z pierwszego miotu.  Ten czarujący piesek przyjechał z właścicielami z południa Polski. Fado jest bardzo żywiołowym, trochę rozpieszczonym dwulatkiem . Jest zakochany w swojej Pani . Ta miłość jest obustronna ,bo trudno nie kochać takiego słodkiego łobuza. Podczas pobytu u mnie  Fado nie tylko spotkał się z mama i korzystał z uroków pól lasów i jeziora ale także miał okazję potrenować na ścieżce tropowej . Muszę przyznać ,że ma talent do tropienia. Pięknie przeszedł 600 m. ścieżkę . Jak na pierwszy raz popełnił niewiele błędów. Fado ma świetny nos !!!    
11.09. 2016

Sukcesy ELLIS ...

W piękną słoneczną niedzielę 11.09. na hipodromie w Warszawie odbyła się Krajowa Stołeczna WYSTAWA PSÓW RASOWYCH, w której uczestniczyła springerka ELLIS .

Moja sunia pięknie się spisała, pokonując konkurencję wygrała klasę młodzieży.

Wyniki ELLIS : ocena doskonała 1/2 , Zwycięzca Młodzieży, Najlepszy Junior w Rasie

sędzia : Galyna Kalinichenko ( UA )

BRAWO ELLIS !!!    
15.08. 2016

FRIDA Zasadkowe Bory szuka swojego domu ....

FRIDA , moja pięknai madra sunia poszukuje swojego miejsca na ziemii !! Ta niezwykła psina miała u mnie zostać w hodowli. Takie były założenia , lecz w związku z pewnymi okolicznościami niezwiązanymi z pieskiem a z moimi sprawami osobistymi muszę ją sprzedać . Muszę znaleźć dla niej dobry dom , w którym zostanie pokochana .

FRIDA jest urocza , lubi kontakt z człowiekiem, bardzo ładnie jak na szczeniaka aportuje, uwielbia pływanie, jest uważna i odważna . Widać,że ma myśliwską pasję. Ma wspaniałe pochodzenie łączące użytkowe linie niemiecko - czeskie ..

Więcej informacji o rodzicach i miocie - w zakładce szczenięta, mioty aktualne.

kontakt : narcyzowa72@vp.pl , tel. 602 791 415     
09.08. 2016

Aporty z wody...

Sezon na kaczki już niedługo. Aby się do niego przygotować wyruszyłam z Anką i Nerdą nad duży porośnięty trzcinami staw i trenowaliśmy aporty sztucznej kaczki z wody. Dziewczyny kochają wodę więc były szczęśliwe.     
30.07. 2016

Woda jest cool..

 W upalną sobotę pojechaliśmyze springerami nad okoliczne jezioro. Goldy i Ellis z radością wskoczyły do wody. Miło było patrzeć na ich zabawy, wyścigi , skoki i różne wsołe igraszki. Nie obyło się bez penetrowania terenu. Dziewczyny brodziły w trzcinach poszukując kaczek. A największą uciechę miały z tarzania się w błotku. No cóż po powrocie do domku czekała je mniej przyjemna czynność czyli kąpiel w wannie...     
25.07. 2016

Trenujemy tropienie..

Piątek i sobotę spędziliśmy bardzo aktywnie.  Z GOLDY , ELLIS i ich przyjaciółką SOVĄ trenowaliśmy tropienie . Goldusia i Eliska przypominały sobie czerwcowe Warsztaty Tropowców w Białej a flacik - 9 miesięczna Sova po raz pierwszy szła po tropie. Okazało się ,że ma bardzo dobry węch i mimo młodego wieku szybko zrozumiała o co chodzi na ścieżce tropowej .     
03.07. 2016

GOLDY i ELLIS na wystawie w Szczytnie...

W deszczową niedzielę 03.07 na Krajowej Wystawie Psów w Szczytnie ( CAC OLSZTYN ) nasza sunia 

PIECE OF GOLD Venandi Peritus " Goldy " zwyciężyła w klasie otwartej i uzyskała ocenę dosk. lok.I., CWC , NSwR, BOS 

a jej córka

ELLIS FROM EDEN Zasadkowe Bory w klasie młodzieży - ocenę dosk. lok II

sędzia -Monika Cyperling.

Goldusia była w bardzo dobrej formie, pięknie się prezentowała a po wygranej na tej wystawie jest Championem Polski     
28.06. 2016

My się wody nie boimy ....

GORDON i GRIM to cudowne, odważne szczeniaki. Dzisiaj po raz pierwszy w swoim krótkim życiu (11tyg)zobaczyły "dużą kałużę " czyli staw obrośnięty trzciną. Pieski były zainteresowane nowym środowiskiem, tak dużo wody jeszcze nie widziały. GRIM jako pierwszy zaczął moczyć łapy , zachęcał GORDONKA do zabawy. Wkrótce zaczęły się zabawy w podskoki i ochlapywanie. Gdy maluchy straciły grunt pod nogami bez problemu zaczęły pływać. Po pewnym czasie pływały bez jakichkolwiek oporów , wchodząc między trzcinami lub z odkrytego brzegu do wody. Te wyżełki stale mnie zaskakują ....     
25.06. 2016

GRIM i GORDON- wspaniałe pieski dla wspaniałych właścicieli !!

 

GORDON , GRIM - dwa piękne wyżełki niemieckie krótkowłose z miotu NERDA & BRUNO   nadal szukają  dobrego domu. 

Są dostępne na sprzedaż ! !

Pieski są dorze zbudowane, mają mocną kość , dobre proporcje, ładne głowy, dobry pigment oka.

Polecam myśliwym a również osobom prowadzącym aktywny tryb życia. 

Szczenięta wychowywane u mnie są odważne, dobrze wstępnie socjalizowane, oswojone z obcymi ludźmi i innymi zwierzętami. Są  przyzwyczajone do hałasów maszyn rolniczych, samochodów i narzędzi elektrycznych . 

Pieski są gotowe do odbioru, 2x odrobaczone i 2x zaszczepione. Posiadają metrykę ZKwP ( uprawniającą do wyrobienia rodowodu ZKwP ) , chip i książeczkę zdrowia . 

Zainteresowanych zapraszam do odwiedzenia mojej hodowli .

Więcej informacji w zakłdce szczenięta mioty aktualne .

 

 

     
09.06. 2016

Tak szybko mija czas....

Nadszedł czas rozstania z moimi kochanymi szczeniaczkami. Szybko minęło osiem tygodni wspólnie spędzonych chwil. Moje maluszki przez ten czas bardzo urosły. Zmieniły się z maleńkich, kochanych, nieporadnych stworzonek w wesołe, rozkoszne , rozbiegane , grubiutkie , najsłodsze szczeniaczki. Trudno się żegnać z tą "bandą łobuziaków". Osiemnaście szczeniaków i tyleż różnych charakterów, różnych odmian urody. Wszystkie wydają mi się równie piękne , równie bystre, równie miłe. Dwa mioty w tym samym czasie do odchowania , to było trudne zadanie. Ale wykonalne . 

ANKA i NERDA, to wspaniałe matki - poradziły sobie z opieką nad maluchami doskonale !!

Drodzy właściciele tych ślicznych szczeniaków - dbajcie o nie, kochajcie je - bo te  małe istoty to Wasz najlepszy , najwierniejszy Przyjaciel !!! .    
10.06. 2016

Sukcesy DRAGO Zasadkowe Bory !!

Z wielką przyjemnością pragnę poinformować o kolejnych sukcesach pieska z mojej hodowli , wyżła niemieckiego długowłosego DRAGO. Na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Rzeszowie 21-22.05.2016 uzyskał ocenę doskonałą CWC, CACIB oraz tytuł Zwycięzcy Rasy -BOB . A na Krajowej Wystawie Psów Ras Myśliwskich w Rzeszowie -21.05.16 otrzymał również ocenę doskonałą , CWC i BOB. 

GRATULUJĘ włascicielowi Panu Tomkowi i cieszę się razem z nim!!.    
05.06. 2016

Warsztaty tropowców..

Przez pięć dni od 30 maja do 03 czerwca moje dziewczyny GOLDY i ELLIS trenowały tropienie. Było to nowe doświadczenie dla całej naszej trójki.Przyjeżdżając na warsztaty wydawało mi się, że to wszystko będzie prost. Przecież moje pieski mają doskonały wrodzony węch. A tu pojawiły się problemy. Pieski zbaczały z tropu, lub węszyły zwierzynę przebiegającą obok. Dowiedziałam się ,że muszą nauczyć się dokładnego chodzenia po tropie, koncentracji na wykonywanym zadaniu, wyciszenia , spokoju i pracy dolnym wiatrem. Goldusia i Elliska chętnie pracowały jednak koncentrację i trzymaniem nosa przy ścieżce trzeba będzie wyćwiczyć. Teren pracy był ciężki , dużo jeżyn i chaszczy. Gałązki z kolcami wkręcały się w sierść tak mocno ,że dezorientowały psa i mnie - przewodnika. Praca w takim terenie jest trudna dla psa z długą ,gęstą ,zadbaną sierścią. Ale różne są obszary pracy psów na tropie w łowisku , więc takie doświadczenie moim psom się przyda.     
15.05. 2016

Wystawa w Łodzi ...

W niedzielę nasze dwa springer spaniele PIECE OF GOLD Venandi Peritus "Goldy" i ELLIS FROM EDEN Zasadkowe Bory brały udział w Międzynarodowej Wystawie Psów CACIB -ŁÓDŹ

Pogoda nas nie rozpieszczała - to chmury z deszczem , to zimny nieprzyjemny wiatr , ale co jakiś czas pojawiało się nieśmiało słonko. Dawało nadzieję . Springery aby ładnie się prezentowały na ringu wymagają trymowania, kąpieli z suszeniem  i przycinania włosów. To trochę pracy - deszcz mógłby zniszczyć wszystko. Mokry spaniel to jednak radosny spaniel -ha,ha . Ale mieliśmy szczęście gdy byliśmy na ringu nie padało. Dziewczyny spisały się na złote medale !! Sędziował nas Bertil Lundgren (S)

PIECE OF GOLD Venandi Peritus ; kl.otwarta - dosk, lok 1/2 CWC

ELLIS FROM EDEN Zasadkowe Bory ; kl. młodzieży - dosk. lok 1 , Zw.Mł.

BRAWO DZIEWCZYNY !!!    
08.05. 2016

Jesteśmy na świecie 21 dni....

W piękną słoneczną niedzielę maluszki ANKI skończyły trzy tygodnie. Od urodzenia bardzo urosły . Patrzą na świat pięknymi niebieskimi oczętami, mają ząbki już nie pełzają lecz chodzą i nawet bawią się ze sobą. Są wesołe, stale głodne, co manifestują piszczeniem i skowytem. ANKA już nie daje rady wykarmić głodomorów, więc zaczęłam jej pomagać. Małe dziś zjadły pierwszy stały posiłek. Trochę się ubrudziły ale mama szybko wylizała z nich smakowitą kaszkę . Dzisiaj również otrzymały imiona : pieski to FRANKY, FOKUS, FUKS  ;  suczki to FRIDA, FLORA, FIONA, FANTA, FAMA

Na zdjęciach maluchy wg kolejnosci imion    
02.05. 2016

Mamy już trzy tygodnie.

W niedzielę dzieci NERDY skończyły trzy tygodnie. Bardzo urosły, już można obserwować ich szczenięce zapasy, w których niekiedy używają ząbków . Już nie tylko piszczą ale szczekają a nawet w złości powarkują. Są słodkie . Nerda w cierpliwości znosi rozbrykaną gromadkę . Pieści je, sprząta po nich i stale jest czułą mamą . Szczeniaczki niestety nie  są dla niej delikatne. Używają ostrych ząbków, którymi potrafią zranić. 

Maluszki kochają swoją mamę ale widzę, że także bardzo ufają ludziom.     
26.04. 2016

Czwarte urodziny NERDY .

W dniu dzisiejszym Nerda skończyła 4 lata.  Swoje urodziny świętuje radośnie bo z bandą wesołych 10ciu rozbójników. Nerdzia jest szczęśliwą matką, wspanile opiekuje się maleństwami i widać, że robi to z dużą przyjemnością.

Na zdjęciach poniżej, jest z 12 dniowymi maluchami.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KOCHANA NERDUNIU !!!     
22.04. 2016

Nazywamy się na G..

Maluszki Nerdy mają już nadane imiona, które zaczynają się na literę G .

Dziewczynki to : GAJA, GRACE, GAMMA i GINA

Chłopcy nazywają się : GOMEZ, GORDON, GRIM, GROM, GARRY, GABOR

Szczeniaczki rozwijają się dobrze, zaczęły stawiać pierwsze kroki,  otworzyły oczka i mogą

obserwować świat. Najpierw ten bliższy -mamę , rodzeństwo i opiekunów a niedługo gdy

będzie cieplej poznają podwórko.

Na zdjęciach -12 dniowe szczeniaczki , cztery sunie i sześć piesków w klejności od Gaji do

Gabora    
17.04. 2016

Narodziny miotu Aneczki ..

17 kwietnia , ANKA urodziła 8 pięknych szczeniaczków  ( 3 pieski i 5 suczek ). Poród odbył się bez komplikacji, był szybki, trwał 4 godz. To już drugi miot Aneczki. Pierwsze szczeniaki urodziła dwa lata temu.Doświadczona mama z wielką radością i zaangażowaniem natychmiast przystąpiła do opieki nad maluchami. ANKA ma wielki instynkt macierzyński. Pilnuje szczeniaczków, z miłością liże je masując brzuszki. Z trudem wyciągamy ją z kojca na króciutki spacer, bo boi się o maluszki, natomiast karmić musimy ją niestety w kojcu, gdzie przebywa z maluchami . Dobrze mieć taką opiekuńczą mamę !!!

Wszystkich zainteresowanych wyżłkami niemieckimi długowłosymi od ANKI & WALTERA zapraszam do zakładki szczenięta - mioty aktualne 

kontakt : tel. +48 602 791 415 ; mail: narcyzowa72@vp.pl    
10.04. 2016

NERDA została matką !!!

10.04.2016 przyszły na świat szczenięta , wyżełki niemieckie krótkowłose  z skojarzenia - NERDA Hubertówka znad Parsęty i BRUNO z Tomešova Dvora. Matka i dzieci czują się dobrze. Szczenięta są silne, ruchliwe i stale domagają się mleka . W chwili narodzin ważyły od 420 - 570 g. Miały więc bardzo dużą masę urodzeniową, biorąc pod uwagę liczebność miotu - 10 szczeniaczków ( 6 piesków i 4 suczki ) . Nerda wspaniale opiekuje się dziećmi, z wielką czułością liże małe ciałka, przy tym masując ich brzuszki. Maluchy są spokojne , najedzone i zadowolone. Mam nadzieję,że będą rozwijały się dobrze. Przed nimi jeszcze wiele ciekawych chwil przy mamie a później w nowych domach.

Wszystkich zainteresowanych szczeniętami z tego miotu zapraszam do zakładki szczenięta- mioty aktualne i galerii -szczenięta miot G

kontakt : +48 602 791 415 ; mail : narcyzowa72@vp.pl      
18.03. 2016

Moje kochane grubaski !!

Moje dziewczyny stają się coraz grubsze.

Nerda z dnia na dzień ma brzuszek większy.  Apetyt jej dopisuje, pochłania  duże ilości jedzenia. Muszę na nią uważać aby nie przytyła za dużo bo do porodu jeszcze przeszło dwa tygodnie !! Cieszę się jednak ,że ma bardzo dobrą kondycję , jest wesoła i bardzo aktywna. Aneczka będąca w 33 dniu ciąży ,koło Nerdzi wygląda jak szczupła modelka - hi,hi    
14.03. 2016

Wyżły Niemieckie Długowłose - będą szczeniaki !!

W kwietniu planujemy szczenięta ze skojarzenia naszej suni ANKA v.d. Aussenweide & WALTER z Mechova . Ciąża została potwierdzona badaniem usg.

Walter jest doskonałym eksterierowo samcem ( Zw.Eu'14) o wybitnej wszechstronnej użytkowości, potwierdzonej licznymi konkursami w polu, wodzie i lesie. Zdobywca 3 miejsca w prestiżowym konkursie międzynarodowym - Memoriale Karla Podhajskeho oraz 2 miejsca w Memoriale Richarda Knolla .

ANKA posiada liczne osiągnięcia i tytuły wystawowe tj., Ch PL., Mł Ch PL., Zw.PL' 14 , nominacja na CRUFTS ' 15. Jest suką polującą - PP I .

WALTER I ANKA są wolni od dysplazji HD -A , DKK A/A

więcej informacji : tel. 602 791 415

Poniżej znajdują się zdjęcia matki i ojca maluszków.     
10.03. 2016

NERDA oczekuje potomstwa !!!

Z wielką przyjemnością informuję, że nasza sunia wnk - NERDA Hubertówka znad Parsęty jest w ciąży potwierdzonej badaniem usg. Na ojca szczeniąt został wybrany piękny eksterierowo oraz sprawdzony w konkursach użytkowości pies z czeskich linii - BRUNO z  Tomešova dvora . Maluchy przyjdą na świat w drugim tygodniu kwietnia .

Więcej informacji o rodzicach znajdziecie Państwo w dziale SZCZENIĘTA - mioty planowane lub pod nr tel. +48 602 791 415

Na zdjęciach przyszli rodzice szczeniąt czyli NERDA & BRUNO

     
07.03. 2016

Goldy na wystawie..

W niedzielę 6 marca nasza wesoła springerka biegała na ringu podczas Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych ( CACIB ) w Zielonej Górze. Startowała w klasie champion w stawce 3 suk. Otrzymała ocenę doskonałą, lokatę II i podczas porównania z suczkami innych klas wywalczyła Res CACIB .

 Brawo GOLDUSIA !!    
29.02. 2016

Nauka i zabawa , czyli Ellis na warsztatach Rally -o .

Miniony weekend spędziłam z Elliską na warsztatach Rally -o . Mała po raz pierwszy w życiu pracowała w tak dużej grupie psów. Na początku trudno było się jej skupić na pracy. Rozpraszały ją i psy i ludzie . Po pewnym czasie emocje opadły i udało się nam nawiązać kontakt wzrokowy. W sobotę Elliska przypomniała sobie nauczone wcześniej komendy a w niedziele z powodzeniem połączyliśmy ćwiczenia w jeden ciąg . Ellis pracowała chętnie i w skupieniu wykonywała poszczególne polecenia. Mądra z niej dziewczyna ...

     
31.01. 2016

Goldusia tropi...

  Weekend 29-31.01  spędziłam z moją springerową dziewczyną "Goldy" na warsztatach tropienia użytkowego organizowanych przez Bavaria Team. Był to dla nas czas nowych doświadczeń. Goldusia po raz pierwszy poszukiwała człowieka ,a ja dowiedziałam się nowych rzeczy o możliwościach psiego nosa . Obie się napracowałyśmy - Goldy idąc po tropie a ja pracując z niesforną linką    
19.01. 2016

Zimowe igraszki .....

Hu, hu, ha - dla naszych psiaków zima nie jest zła ... Uwielbiają szleństwa w śnieżnych zaspach, skakanie przez płotki , zabawy w ganianego oraz śnieżne kąpiele. Dla naszej psiej rodzinki na spacerach każda pora roku jest piękna. Zawsze coś ciekawego się wydarzy ..      
17.01. 2016

Goldy i Ellis na wystawie ....

W niedzielę 17 stycznia moje dwie springerki Goldusia i Elliska pięknie prezentowały się na ringu uczestnicząc w II Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Brodnicy . Wystawa była kameralna a atmosfera na niej wspaniała. Spotkaliśmy wielu znajomych z naszego Związku Kynologicznego, gdyż tę wystawę organizował oddział toruński , do którego należymy. 

" Goldy " po długiej rocznej przerwie związanej z macierzyństwem i późniejszą odbudową szaty ładnie się pokazała , szła swobodnym przestrzennym krokiem , była wesoła - jest więc gotowa występów na wystawach w tym roku . Na tej wystawie otrzymała ocenę doskonałą , lok II,. 

Elliska , córka Goldusi startowała w klasie szczeniąt , otrzymała ocenę: wybitnie obiecująca i tytuł Najlepsze Szczenię w Rasie .

     
04.01. 2016

Zimnow nosy , zimno w uszy , zimno w łapy !!!

Styczeń przywitał nas strasznym mrozem . Na termometrze nocą było aż -18C a w dzięń -15 . Ale dla miłośników psów nie ma złej pogody !! Psy kochają ruch, chcą biegać , skakać i węszyć. Nie możemy więc spokojnie  siedzieć z przyjaciółmi przy kawie i grzanym piwie tylko ubieramy ciepłą kurtkę, czapkę i kozaczki i z pieskami biegniemy na dworek . Dziękuję Iwonko i Marcel za wspolnie spędzony czas, dziękuję za miłe odwiedziny !!!