Nowości
O Hodowi
Nasze Psy
Szczenieta
Galeria
Filmy
Kontakt
top-19 wyżeł niemiecki krótko włosy wyżeł niemiecki długo włosy springer spaniel angielski wyżeł weimarski
NOWOŚCI 2015

    
24.12. 2015

Wesołych Świąt !!!

 Najlepsze życzenia świąteczne dla wszystkich przyjaciół i znajomych,

zdrowia, szczęścia i pomyślności w życiu zawodowym i osobistym,

wielu doskonałych pomysłów i ich błyskotliwej realizacji,

a także powodzenia w Nowym Roku – niech przyniesie same radości i korzyści,

a przede wszystkim niech będzie jeszcze bardziej udany od poprzedniego.

Wesołych Świąt    
30.11. 2015

NERDA - nowy Champion Białorusi !!!

Ostatni weekend listopada (28 i 29. 11. 2015) spędziliśmy z Nerdunią na Białorusi . Już na granicy dało się odczuć , że jesteśmy w trochę " innym świecie " . Ale było ciekawie i bardzo fajne. Celem naszej podróży były Dwie Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych CACIB w Mińsku ( BELARUS i AUTUMN ) 

NERDA startowała w klasie Champion i otrzymała 2 x CAC i 2 x res. CACIB

sędziowie: Kuzelj Denis ( BG ) and Magdalena Świętoń ( PL ) 

NERDA przyjechała do kraju z tytułem Champion Białorusi 

Jestem dumna z swojej słodziary.    
23.11. 2015

Pierwsza wystawa DRAGO i wielkie sukcesy..

Na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Kielcach , która odbyła się 23 listopada , piesek z naszej hodowli , wyżeł niemiecki długowłosy - DRAGO Zasadkowe Bory, startując w klasie otwartej otrzymał  : ocenę dosk., lok. I ,  CAC, CACIB oraz wygrał porównanie z suczką i został Najpiękniejszym Psem w Rasie  - BOB

Sukces DRAGO jest tym większy,że była to jego pierwsza wystawa w życiu. DRAGO ma zrównoważony, dobry charakter i bez problemów zniósł towarzystwo dużej ilości psów zgromadzonych na hali. 

Serdecznie gratuluję włascicielowi p. Tomaszowi tak wspaniałego psa. !!!

Mam nadzieję, że dobry początek zachęcił Pana do prezentowania DRAGO na wystawach.

Wyżły niemieckie długowłose warto pokazywać bo jest ich w Polsce mało.  

 

     
09.11. 2015

Sukcesy córeczki ANKI ...

Młodziutka DORIS Zasadkowe Bory ( Ugo vom Sammenhof & Anka v.d Aussenweide ) na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych Poznań 2015, startując w klasie pośredniej otrzymała: ocenę doskonałą , CAC, BOB i Zw.Polski .

Piękny wynik !!! Wielkie gratulacje dla właścicieli !!! Jestem dumna z osiągnieć córuni mojej suni .

Bardzo ucieszyłam się że mogłam w Poznaniu zobaczyć DORIS i jej wspaniałych włascicieli .    
09.11. 2015

W Poznaniu -wystawa i nie tylko ...

Sobotę i niedzielę 07 i 08. 11. spędziliśmy w Poznaniu  z NERDĄ i ELLIS na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych 

To były fajne dni w czasie których spotkaliśmy wielu znajomych i serdecznych przyjaciół. Mieliśmy okazję poznać ich ukochanych czworonogów i porozmawiać o "psich sprawach"

Dla Nerdy była to już kolejna duża wystawa , natomiast mała Ellis była w tak wielkim psim zbiorowisku po raz pierwszy . Do Poznania przyjeżdża zawsze wiele psów z Polski i za granicy . W tym roku było ich ok 2000. 

Moje obie sunie dobrze się na ringach spisały: 

Nerda Hubertówka znad Parsęty - klasa champion - 2 x doskonała , 1 x CAC

ELLIS FROM EDEN Zasadkowe Bory - klasa młodszych szczeniąt - 2 x wybitnie obiecująca, 2 x Best Minor Puppy

Brawo mała ELLIS - byłaś dzielna !!!

 

 

 

     
05.10. 2015

Wystawowy debiut ELLIS ...

Wczoraj mała ELLIS FROM EDEN Zasadkowe Bory zadebiutowała w pięknym stylu na Krajowej Wystawie Psów Myśliwskich w Solcu Kujawskim - 04.10.2015. Startując w klasie młodszych szczeniąt wygrała z starszą koleżanką otrzymując ocenę wybitnie obiecującą lok I . A jako najmłodszy pies wystawy ELLIS otrzymała poza dyplomem piękną, rozetę !!

Mała w dniu wystawy ukończyła 4 mies i 1 dzień 

W wystawie również brała udział ANKA v.d. Aussenweide -wyżeł niemiecki długowłosy  - otrzmała ocenę doskonałą.

     
03.10. 2015

Polowanie na kaczki...

W ostatni weekend września wybrałam się z NERDĄ na pierwsze w jej życiu polowanie na kaczki . Z grupą myśliwych pojechaliśmy wieczorem nad nieduże jezioro z wysepką i w ciszy oczekiwaliśmy na zloty kaczek. Pierwsze kaczuchy przyfrunęły ok 20 godz a następne w odstępach kilka minut .Nerdy zadaniem było zbieranie z jeziora, szuwarów i brzegu   zestrzelonych kaczek . Sunia spisała się na medal , nie tylko z wielkim zaangażowaniem przynosiła martwe kaczki ale też na koniec już o zmroku bobrowała w szuwarach  za żywą , postrzeloną w skrzydło.    Nie mogła złapać kaczuchy na jeziorze gdyż ta nurkując pod wodą dopływała do szuwarów i chowała się w zaroślach . Dopadła jednak ją gdy wychodziła na brzeg. Złapała żywą kaczkę i mi ją oddała. Jestem dumna z swojej psiny . W nagrodę za pracę na polowaniu dostaliśmy dwie kaczki. Zdjęć z wieczornego polowania nie mam. Na noc te dwie nasze kaczki  "wylądowały" na naszym balkonie ,więc w takiej scenerii o poranku zrobiłam NERDZI pamiątkowe  zdjęcie z polowania :) :)    
03.10. 2015

Spacer socjalizacyjny  Elliski..

W piękne sobotnie popołudnie po zajęciach w psim przedszkolu wyruszyliśmy z swoimi podopiecznymi na spacer socjalizacyjny. Ile było zabawy, radości i szleństwa -trudno opisać. Szczeniaczki biegały, goniły się , tarzały na trawie i w piachu, skakały na odległość i przez siebie,  emanowały energią . Ten spacer był wielkim przeżyciem dla ELLIS , zmęczona ale szczęśliwa wróciła do domu . Tam czekały na nią nowe niespodzianki - przygotowanie do pierwszej wystawy  tj. pierwsza kąpiel, czesanie i suszenie .. Dzień ten był dla małej pełen różnorodnych wrażeń ...    
17.09 2015

Spotkanie z siostrzyczką w " psim przedszkolu "

Pod koniec września ELLIS rozpoczęła naukę w psim przedszkolu. Na początku zajęć nowa uczennica miała możliwość zapoznania się z wszystkimi przedszkolakami, wśród których była siostrzyczka ELMA .Po radosnym przywitaniu sióstr przystąpiliśmy do nauki. Szczeniaczki ćwiczyły chodzenie przy nodze, komendę siad i skupienie . Pięknie patrzyły w oczy opiekunom i z radością przybiegały na zawołanie. W przerwach był czas na zabawę i odpoczynek. Całe zajęcia były żywiołowe, dynamiczne i wesołe - takie organizuje Wesoła Łapka.     
13.09. 2015

DRAGO Zasadkowe Bory na Próbach Pracy .

W niedzielę 13 września DRAGO syn naszej ANKI v.d Aussenweide brał udział w II Skierniewickich Próbach Pracy Wyżłów. Ukończył próby z bardzo dobrym wynikiem i otrzymał Dyplom I stopnia , 92 pkt. oraz lokatę III . Jestem bardzo zadowolona z potwierdzenia predyspozycji myśliwskich pieska z mojej hodowli. Stawka startujących psów była duża.Wyniki większości psów niestety okazały się słabe - przyznano jedynie 6 dyplomów , pozostałe psy nie zaliczyły prób pracy.

DRAGO spisał się na dobrze i zajął III miejsce na podium !!!    
06.09. 2015

ELLIS zostaje u mnie ...

Decyzja podjęta , śliczna ELLIS zostaje w mojej hodowli !!!

Córeczka GOLDUSI podbiła moje serce nie tylko swoim wdziękiem i urodą ale przede wszystkim wspaniałym "springerowym " charakterem. Jest bystra, odważna i wesoła. Uważnie słucha i szybko uczy się . Ma dobry węch, interesuje się bażantami i innymi ptakami - może wyrośnie z niej fajny pies myśliwski ? Czas pokarze ....

ELLIS FROM EDEN Zasadkowe Bory dołączyła do mojej psiej sfory . Mam powód do radości !!!    
31.08. 2015

Jesteśmy szczęśliwi ...

W piękną słoneczną niedzielę 30 sierpnia uczestniczyłam z NERDĄ w Międzynarodowej Wystawie Psów w samym sercu pięknego Podlasia czyli w Białymstoku. Wystawa zorganizowana była bardzo dobrze, ringi były przestronne, atmosfera bardzo miła.

Do oceny zgłoszono siedem wyżłów niemieckich krótkowłosych ( 3 psy i 4 suki )

Sędziował p. Norman Deschuymere z Belgii.

Ocena zakończyła sie dla nas sukcesem , moja sunia NERDA HUBERTÓWKA znad Parsęty wygrała w rasie i otrzymała  BOB , CACIB  oraz CAC. 

Jestem bardzo zadowolona i dumna z mojej Nerdzi ..

 

     
28.08. 2015

Wesołe siostry ELLIS i EVITA szukają nowych domów..

Dwie sunie z miotu PIECE OF GOLD "Goldy " & IMPOSSIBLE IS NOTHING " Fuks" szukają nowych kochających opiekunów . Są bardzo ładne, mają dobre proporcje, ładne głowy, mocną kość i urokliwe umaszczenie. Suczki mają wesołe usposobienie, lubią się bawić, sa odważne, chętnie poznają nowe sytuacje. Mają za soba pierwszy spacer na smyczy po mieście. Pięknie sie zachowywały .

Pieski mieszkają w warunkach domowych, codziennie przebywają na świeżym powietrzu. Oswajają się z hałasem, z innymi zwierzętami w tym z dorosłymi psami ,mają możliwość zabawy z dziećmi.

 Wierzę, że te szczeniaczki właściwie wychowane będą w przyszłości wspaniałymi psami rodzinnymi, towarzyszami zabaw a nawet uczestnikami psich sportów i towarzyszami łowów.

Te wspaniałe pieski zasługujaną na dobre kochające domy !!!

Zapraszam do odwiedzenia mojej hodowli !

kontakt. tel. +48 602 791 415 ; mail: narcyzowa72@vp.pl

 

     
27.08 2015

Maluszki ELLIS i EVITA na pierwszym spacerku w miescie ..

Po wizycie u weta, który zaszczepił szczeniaki po raz trzeci wybraliśmy się na krótki spacerek po mieście . Był wczesny wieczór więc ruch samochodowy i pieszy był niewielki. Przejezdżały samochody o różnych gabarytach , motory i rowery. Pieski były zaciekawione nowym otoczeniem. Dzielnie i wesoło kroczyły na przód . Byłam mile zaskoczona tym bardziej, że pierwszy raz w życiu spacerowały na smyczy. Przechodzący ludzie zwracali na nie uwagę a pieski radośnie ich witały i mijały.

Byłam dumna z moich małych springerków !!    
13.08. 2015

Ach te ciotki..

Trzy małe suczki springerki , które jeszcze są w mojej hodowli bardzo lubią zabawy z dorosłymi wyżłami NERDĄ i ANKĄ. Z pewną nieśmiałością podbiegają do ciotek i delikatnie je zaczepiają. Czują respekt przed długonożnymi, trochę dziwnymi, starszymi "springer spanielami " Ciotki najpierw obwąchują maluchy a później zachęcaja do wspólnego biegania po podwórku i wesołych zabaw. Tylko seniorka Tajgunia ucieka przed maluchami, które potrafią bezlitośnie ostrymi ząbkami łapać biedulkę za nogi. Trudno jej odpędzić od siebie rozbrykanych malców. Wtedy potrzebna jest moja interwencja .    
10.08. 2015

Warsztaty Aporterów

Od 05-09 sierpnia brałam z NERDĄ udział w Warsztatach Aporterów organizowanych przez Psią Pasję. Były to cztery intensywne dni szkolenia zarówno psów jak i ich opiekunów. Uczestniczyły psy na różnym poziomie zaawansowania w pracy myśliwskiej. Myślę, że każdy uczestnik czegoś się dowiedział o potencjale swojego psa i o tym jak powinien nim kierować. W zakresie ćwiczeń z psami był: aport z lądu, wody i z szuwarów , praca węchowa na włóczkach, szkolenie w zakresie posłuszeństwa-apel. Pracowaliśmy na aportach sztucznych i naturalnych (pióro, turzyca). Przed nami dużo pracy nad doskonaleniem zdobytych umiejętności.
Dziękuję organizatorom warsztatów Monice Warszawa i Tomasz Warszawa ,instruktorom Marek Rogoż i Krzysztof Grabarczyk za cenne wskazówki, uwagi i podpowiedzi. To były fajne dni pracy.

     
29.07. 2015

 

Szczeniaczki wyjeżdżają do nowych domów !

Szybko minęły dwa miesiące życia szczeniaczków. Zaczął się okres pożegnań i wyjazdów do nowych domków. Dla maluszków to trudny okres ,bo trzeba rozstać się z kochaną mamą , braćmi i siostrami. Stres zawsze towarzyszy rozłące ale szybko mija. Pieski wkraczają w nowy okres życia , poznają nowe otoczenie, uczą się wielu rzeczy i szybko wrastają w nową rodzinę . Oddają gorące  psie serce swoim opiekunom, którzy od tej chwili stają się niezastąpionymi przewodnikami w ich życiu.

Wszystkim nowym właścicielom moich piesków życzę aby te maluchy dostarczyły Państwu wielu radosnych chwil i aby wyrosły z nich wspaniałe, mądre i wierne psy.    
22.07. 2015

Przegląd hodowlany miotu E

W środę 22.07.2015r. w naszej hodowli odbył się przegląd miotu od naszej suni Goldusi rasy Springer Spaniel Angielski. Moje towarzyskie pieski radośnie powitały członków komisji. Nie miały żadnego powodu do stresu ( chipowanie odbyło się dzień wcześniej ) więc przegląd potraktowały jak odwiedziny gości . Szczeniaczki podobały się członkom komisji, która sporządziła pozytywny protokół z przeglądu miotu.    
11.07. 2015

NERDA na wystawie w Warszawie.

W sobotę na terenie hipodromu odbyła się Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych (CACIB). Pieski oceniało wielu zagranicznych sędziów. NERDA startowała w klasie Champion.Pięknie się zaprezentowała, biegała z elegancją, wesoło poruszając ogonem .   Została zakwalifikowana do porównania najładniejszych suk z klas. Niestety nie wygraliśmy, ale najważniejsze, że otrzymaliśmy piękny opis i tworzyliśmy zgrany tandem.

Zeszliśmy z ringu z oceną doskonałą, lok.I. CWC/CAC

sędzia: Józef Jursa (SK)    
08.07 2015

Mamy już 5 tygodni.

Szczeniaczki rosną szybko. Zmieniają się w wyglądzie i charakterze. Nadal w nocy budzą na jedzenie. Głodomory z nich straszne .Są zdrowe, wesołe i stają się coraz odważniejsze przy poznawaniu otaczającego świata. Nadal czują się najpewniej w towarzystwie swojej mamy. Ale już rozpoczynają krótkie samodzielne spacery . Lubią zabawy ze sobą  oraz siłowania z powarkiwaniami. Są słodkie i towarzyskie.      
01.07. 2015

Szczeniaki z miotu- FROM EDEN  mają imiona !!!

Nastąpił czas nadania imion dzieciom "GOLDY" . Miot nazwany został FROM EDEN a wszystkie szczenięta mają imię rozpoczynające się od litery E . Podczas nadawania imion pieski zostały sfotografowane, dla każdego utworzono osobny album na FB ( https://www.facebook.com/hanna.ciemiecka/photos_albums ) Od tej pory indywidualne zdjęcia każdego pieska będą dodawane do jego albumu .

Oto imiona piesków : ELVIS FROM EDEN, ENDDY FROM EDEN, ELTON FROM EDEN, ELLIS FROM EDEN, ELZA FROM EDEN, ERICA FROM EDEN , EVITA FROM EDEN, ELMA FROM EDEN, EMMY FROM EDEN    
27.06. 2015

Tajga skończyła 11 lat !!!

27 czerwca mój kochany wyżeł weimarski- TAJGA Szara Sfora skończyła 11 lat. Dziękuję ci kochana psino za te wspólnie spędzone lata. 
Za twą bezwarunkową Wierność i Przyjaźń . Za to,że jesteś przez tyle lat przy mnie. Życzę abyś była zdrowa i długo szczęśliwie żyła w naszej rodzinie .    
24.06. 2015

Mamy już trzy tygodnie !!!

Dzieci " Goldy " i  " Fuksa " dzisiaj skończyły trzy tygodnie . Czas szybko leci , szczeniaczki rosną i cieszą nasze oko. Już dawno otworzyły oczęta,pociesznie szczekają, teraz wyrzynają im się pierwsze ostre ząbki, którymi drażnią delikatne sutki mamy. Goldy to jeszcze cierpliwie znosi ale niedługo zacznie uciekać przed natarczywymi maluchami. Szczeniaczki wkrótce otrzymają swój pierwszy stały posiłek - jakże inny od mleka do którego się przyzwyczaiły.

Psiaczki są piękne, każdy ma inny wzorek brązowych łatek . Te łatki są tak ciemno brązowego koloru, że na zdjęciach wydają się prawie czarne.

Dla tych cudnych szkrabów szukam dobrych odpowiedzialnych właścicieli.

 Zapraszam do kontaktu:

tel: +48 602 791 415 ; mail: narcyzowa72@vp.pl    
07.06 2015

Mamy nowego Młodzieżowego Championa ...

Wyżeł niemiecki długowłosy -sunia z naszej hodowli DORIS Zasadkowe Bory w dniu wczorajszym 07.06.15 na Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Racibożu pięknie się zaprezentowała zdobywając tytuł Zwycięzcy Młodzieży, Najlepszego Juniora w Rasie oraz Zwycięzcy rasy (BOB) . Tym samym skończyła starania do tytułu MŁODZIEŻOWY CHAMPION POLSKI !!!

Bardzo się cieszymy i gratulujemy właścicielom !!!    
03.06 2015

Mamy Szczenięta !!!!!

03.06 " Goldy " urodziła 9 zdrowych, pięknych szczeniąt . W miocie jest 6 suczek i 3 pieski. Matka i dzieci czują się dobrze . Maluszki zjadły siarę i męczą mamę częstymi posiłkami. To dobry sygnał stymulujący do ciągłej produkcji mleka, którego dla wykarmienia tak licznej gromadki Goldusia musi wyprodukować bardzo dużo. Mamy nadzieję ,że szczeniaczki pod okiem czujnej i opiekuńczej mamy będą się dobrze  rozwijały.

Więcej informacji o miocie można znaleźć w zakładce szczenięta a o "Goldy" w zakładce nasze psy. 

Wszystkich zainteresowanych szczeniętami z tego miotu zapraszam do kontaktu:

tel. +48 602 791 415 , mail: narcyzowa72@vp.pl

     
11.05 2015

Goldy zostanie matką !!!

Romans "Goldy" i "Fuksa" okazał się owocny. Goldusia zostanie matką !!!

Na zdjęciu USG widoczne są  pęcherzyki z płodami. Jest to ciąża mnoga -ile jest

szczeniąt tego niestety nie wiemy. Chociaż rozpoczął się 5-ty tydzień ciąży Goldy nadal jest

aktywna, biega po polach i pływa w stawach. Widać, że trochę przytyła. Od tygodnia ma

trochę mniejszy apetyt, sunia zrobiła się wybredna. Cóż musimy jej dogadzać aby maluchy

dobrze się rozwijały i zdrowo rosły.    
09.05 2015

Odwiedziny córki Tajgi...

W sobotę mieliśmy miłych gości. Przyjechała Bejjra, córka Tajgi wraz z całą ludzką rodziną. Pamiętałam ją jako małą słodziarę , wesołą rozrabiarę z zieloną wstążeczką na szyji. Byłam bardzo ciekawa jak wygląda jako dojrzała sunia. Minęło już sześć lat od czasu jej narodzin i wyjazdu do nowego domu. Mimo upływu czasu Bejjra zachowała dziecięcą wesołość ,rozpierała ją żywiołowa energia. Powitała nas z radością , tak jakby nas pamiętała. Poszliśmy na wspólny wiosenny spacer. Z ochotą biegała za kijkami.Na pamiątkę zrobiłam trochę zdjęć. Bejjra jest elegancką , pięknie zbudowaną sunią, na zdjeciach prezentuje się wiec okazale. Tajga była bardzo zadowolona z przyjazdu córki, powitała ją przyjacielsko i mimo swojego dostojnego wieku trochę sie z nią pobawiła. Widać było że Bejjrę bardzo lubi -a może one pamiętają siebie ??? My ludzie myślimy ,że to niemożliwe ale....    
04.05 2015

Miot D skończył 1 rok ...

W dniu dzisiejszym dzieci ANKI i UGO skończyły 1 rok. Wspominam dzień narodzin cudownego miotu D. Każdy szczeniak był niezwykły a razem tworzyły wspaniałą bandę rozrabiaków. Z sentymentem wspominam rozstania z pieskami, gdy wyjeżdżały do nowych domów. Martwiłam się czy będzie im dobrze, czy będą dalej wiodły szczęśliwe życie. I muszę obiektywnie stwierdzić, że wszystkie pieski są szczęściarzami. Trafiły do cudownych domów, do wspaniałych ludzi i mają kochających ich właścicieli .Wierzę, że za tę miłość DORIS, DENIS, DEVIL, DONN, DONAR, DRAGO, DEXTER, DIDŻEJ, DINO odwdzięczą się wielką psią miłością i bezcenną psią przyjaźnią. Życzę wszystkim właścicielom rocznych urwisów wielu miłych chwil spędzonych w towarzystwie wiernego Wyżła.
Poniżej zdjęcia piesków kolejno od Doris do Dino - j.w
(więcej zdjęć w galerii)    
25.04 2015

Czeskie próby zaliczone ...

W sobotę 25 kwietnia NERDA Hubertówka znad Parsęty zaliczyła z wynikiem bardzo dobrym próby pracy Zkousky Vloh  ( ZV ) organizowane w Meziroli, okręg Karlovy Vary ( Czechy). Otrzymała 218 pkt , Ic., nos 4

Nerdzia spisała się więc na medal !!!    
24.04 2015

Wiosna, cieplejszy wieje wiatr...

Korzystając z pięknej słonecznej aury wybrałam się z ANKA i GOLDY na obchód gospodarstwa. Dziewczyny świetnie się bawiły szukając w trawie myszek i jaszczurek. Trudno było je odciagnąć od tak fascynującego zajęcia więc aby przywołać je do porządku  musiałam użyć gwizdka i wymusić warowanie. Oj wiosna uderzyła im do głowy... Aby "ochłodzić" ich temperament zabrałam sunie nad stawy. Kontakt z zimna wodą okazał się dobrym lekarstwem. ANKA i GOLDY do domu wróciły spokojniejsze.

Po krótkim odpoczynku Goldusia chętnie ćwiczyła aport koziołka.     
31.03. 2015

ROMANS " GOLDY '' i " FUKSA "

W pierwszym tygodniu kwietnia wybraliśmy się z Goldy na południe Polski do przystojnego  kawalera Fuksa . Spotkanie było bardzo romantyczne. Pieski zakochały się w sobie !!! Mamy nadzieję ,że ich miłosne igraszki okarzą się owocne .

Za cztery tygodnie potwierdzimy badaniem usg czy "Goldy" jest w ciąży .

Więcej informacji o tym kryciu znajduje się w zakładce  Szczenięta - mioty planowane

Lordsett IMPOSSIBLE IS NOTHING  "Fuks" x PIECE OF GOLD Venandi Peritus "Goldy"    
22.03. 2015

Zwycięzca Młodzieży

Na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Katowicach (20-22.03.2015)-DORIS

Zasadkowe Bory -córka naszej ANKI v.d. Aussenweide i UGO vom Sammenhof zdobyła

tytuł ZWYCIĘZCA MŁODZIEŻY i Zwycięzca Rasy BOB, 

Wielkie gratulacje dla właścicieli pięknej DORIS !!!!    
10.02 2015

W naszej hodowli kolejny Champion ...

Wyżeł niemiecki długowłosy ANKA v.d.Aussenweide zakupiona jako szczeniak z niemieckiej hodowli w dniu dzisiejszym otrzymała dyplom i tytuł CHAMPION POLSKI .

Anka jest wspaniale zbudowaną suczką o pięknym eksterierze docenianym na wystawach przez różnych sędziów. Ma w swoim dorobku wystawowym tytuł Młodzieżowego Championa Polski ,Zwycięzca Polski a także nominacje na CRUFTS 2015. 

Anka jest również dobrym towarzyszem polowań i miłym psem rodzinnym.

W bieżacym roku planujemy kolejny miot od Aneczki.    
07.02 2015

Anka i Denis na polowaniu !!!

W dniu dzisiejszym ANKA spotkała się z swoim synkiem DENISEM Zasadkowe Bory na wspólnym polowaniu. Jakie to miłe gdy dwa psie pokolenia mają okazję ze sobą pracować . Bażantów było dużo więc pieski mogły pokazać swoje umiejętności. Bystry 10mies. Denisek spisał się na medal uczestnicząc po raz pierwszy w tak dużym polowaniu. Oczywiście po pracy i licznych aportach był czas na wesołą rodzinną  zabawę .     
02.02 2015

Polowanie ze springerem....

Jeśli ktoś nie widział springer spaniela angielskiego na polowaniu niech żałuje.

Te psy to wspaniały kompan myśliwego. A dzięki swojej wspaniałej szacie mogą być

również ozdobą na polowaniu .

W miniony weekend " Goldy "uczestniczyła po raz pierwszy w dwóch dużych polowaniach

na bażanty. Z radością i zapałem pracowała aportując ptaki. Polowanie z nią to prawdziwa

przyjemność !!!

     
26.01 2015

"Goldy"- CHAMPION BUŁGARII

 

Weekend 23-25.01.2015 spędziła nasza ESS "Goldy" PIECE OF GOLD Venandi Peritus bardzo pracowicie uczestnicząc w trzech Międzynarodowch Wystawach Psów Rasowych (3 x CAC i 3 x CACIB) w stolicy Bułgarii. Pięknie się zaprezentowała i otrzymała doskonałe oceny od trzech różnych sędziów z różnych krajów (Bułgarii, Izraela i Chorwacji)  tj. :

3 x CAC, 3 x BOB oraz 3 x CACIB i w konsekwencji zdobyła tytuł CHAMPION BUŁGARII 

Bardzo się cieszymy z osiągnięć "Goldy"    
24.01 2015

NERDA na polowaniu ...

W dzisiejszą  słoneczną sobotę uczestniczyłam z Nerdzią w zbiorowym polowaniu. Bażantów w łowisku było sporo. Nerda czuła, że jest w swoim żywiole. Energicznie pracowała przynosząc spadające strzelone ptaki. Odnajdywała zbarczone w gęstych krzakach i między drzewami młodnika. Z przyjemnością można było obserwować jak z zaangażowaniem pracowała. Byłam dumna z swojej suni. Myśliwi nazwali ją Modelką dlatego, że z wdziękiem i chętnie pozowała do zdjęć -hi,hi - taka jest moja Nerdunia.

      
17.01 2015

DONAREK ma nowy dom...

W końcu szczęście uśmiechnęło się do DONARKA , w dniu wczorajszym pojechał z nowym właścicielem do myśliwskiego domu. Na swojego Pana musiał czekać długo. Od teraz jego życie nabierze innego wymiaru.Na początku wszystko będzie nowe-ludzka rodzina, psi przyjaciele , mieszkanko, pola i knieje. Ale wkrótce poczuje, że to jego dom i jego najbliższe otoczenie. Mam nadzieję, że swoich właścicieli DONAR pokocha całym wielkim psim sercem .

Właścicielom życzę aby ten piesek spełnił pokładane w nim nadzieje. Aby wspaniale pomagał w polowaniu i był wiernym towarzyszem rodziny . 

Poniżej kilka zdjęć 8 miesięcznego Donara-tuż przed podróżą do nowego domku..    
11.01 2015

Pierwsza wystawa w tym roku..

.....i są sukcesy !!! . Na V Karnawałowej Wystawie Psów Rasowych w Gdańsku w dniu dzisiejszym (11.01.15) nasza sunia "Goldy" PIECE OF GOLD Venandi Peritus otrzymała ocenę doskonałą, lok. I, CWC/CAC , NDS, BOS.
Goldusia zaprezentowała się bardzo ładnie. Swobodnie, wesoło się poruszała, była pełna wdzięku. Po wystawie w nagrodę dostała wielkie wołowe ucho.    
05.01 2015

Goście i dużo radości !!!

Pierwszy weekend stycznia spędziliśmy bardzo miło i wesoło z wspaniałymi ludźmi i ich cudownymi psiakami. Przyjechał do nas Archie (tata Nerdy), Zico, Cyrus i Aliss. Dużo czasu spacerowaliśmy z naszą liczną gromadką po okolicznych polach i lasach - psy biegały, skakały -miały po prostu raj na ziemii. Mimo dodatnich kilkustopniowych temperatur  na dworze  było zimno i wilgotno ,wiał porywisty wiatr -psy na to jednak nie zwracały uwagi. Arta i Nerdy nie przeraziła nawet lodowata woda na brzegach jeszcze zamarzniętych stawów. W pewnym momencie wpadli na pomysł kąpieli. No cóż pływanie w takiej wodzie nie należy do przyjemności, trzeba było szybko wyskoczyć na ląd. Po tym drobnym incydencie wróciliśmy do domu aby osuszyć psiaki i dalej miło wspólnie spędzać czas.